Duitsland 123'° Ierland 88,3 Hongarije 8?i5 Nederland 7^'8 Spanje 40'5 Frankrijk 38,7 Griekenland 22 5 Italië Griekenland Ondanks flinke prijsstijgingen, die het gevolg waren van de hoge inflatie en een substantiële accijnsverhoging, kon de biermarkt zich geheel herstellen van de terugval in het voorgaande jaar. Athenian Brewery kon in de groeiende markt zijn aandeel handhaven, waarbij het resultaat verder verbeterde. Vooral de verkopen van Heineken gaven een groei te zien en ook die van Amstel waren hoger. De verkopen van de door ons geïmporteerde merken Dreher en Brand ontwikkelden zich gunstig. Voor de horecamarkt werd Brand bier op tap geïntroduceerd. In het verslagjaar waren de investeringen gericht op uitbreiding van de capaciteit, kwaliteitsbewaking, automatisering en verhoging van de efficiency. Ierland De biermarkt groeide licht, mede als gevolg van de relatief gunstige economische ontwikkeling. Het thuisverbruiksegment groeit nog steeds, zij het dat daar tevens sprake is van een toenemende concurrentie. Murphy Brewery Ireland kon het marktaandeel vergroten, waarbij vooral de afzet van Heineken, het grootste pilsener merk in Ierland, verder steeg; dit was mede te danken aan verhoogde reclame-inspanningen. Door hogere verkopen en verkoopprijzen, en een verbeterde produktiviteit werd een beter resultaat behaald. Hongarije Als gevolg van de negatieve economische groei en de hoge inflatie vertoonde de biermarkt een teruggang. De daling van de consumptie vond voornamelijk plaats in het segment van de goedkope bieren. Onze werkmaatschappij Komaromi Sörgyar ontwikkelde zich gunstig. De verkopen gaven een stijging te zien, mede dank zij het succes van het lokaal gebrouwen Amstel bier. Het resultaat was positief. In de structuur van de onderneming en in de werkwijze werden veranderingen aangebracht. De distributie werd uitgebreid en er werd veel aandacht besteed aan marketing, de bedrijfsvoering en aan het verbeteren van de brouwerij installaties. De verkopen van geïmporteerd Heineken bier gaven een gezonde groei te zien. 27

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 28