Het merk Heineken wist zijn positie goed te handhaven. Het marktaandeel van het in licentie gebrouwen Henninger stond onder druk. Buckler profiteerde van de voortgaande groei van het segment alcoholvrije bieren. In het kader van een herschikking van de produkiecapaciteit werd de brouwerij in Popoli tegen het eind van het jaar gesloten. De investeringen in Italië waren hoger dan in het voorgaande jaar. Het belangrijkste project betrof de bouw van een nieuwe bliklijn in Aosta. De renovatie en uitbreiding van de brouwerij in Cagliari vordert goed en zal naar verwachting in 1993 zijn voltooid. In het verslagjaar werden veel inspanningen verricht om een betere greep op de distributie van onze produkten te verkrijgen. Wij doen dit via selectieve overname van drankengroothandels In het kader van de internationale uitwisseling van onze merken is Birra Dreher in 1991 van start gegaan met de import van onder meer de biermerken Tiger, Murphy, George Killian's en Aguila. Met de produktie van 8 mineraalwater in Macomer werd een begin gemaakt. Griekenland De biermarkt in Griekenland liep in 1991 terug, mede als gevolg van de koopkrachtontwikkeling door het Ierland 123,9 bezuinigingsprogramma van de overheid en de daling van het toerisme. De koopkracht stond onder druk door de aanhoudend hoge inflatie, die overigens op een lager niveau lag dan in 1990. Athenian Brewery vergrootte het marktaandeel en verbeterde de marges, waarbij een goed resultaat werd behaald. De positie van het merk Heineken kon verder worden versterkt. In het import-segment werd met succes Brand bier op de markt gebracht. Verder werd een begin gemaakt met de Nederland 90,0 v import van Dreher en Goors bier. De verkoop- en distributie-afdelingen werden gereorganiseerd, zodat beter op de wensen van de handel kan worden ingespeeld. In de brouwerij in Patras werd een Spanje 71,9 omvangrijk investeringsprogramma afgerond; het ging om een vergroting van het brouwhuis en de installatie van een nieuwe flessen- en bliklijn. Frankrijk 41,5 Griekenland 41,0 Italië 23,0 Bierconsumptie 1990 per hoofd in Europa in liters Ierland De biermarkt in Ierland gaf een daling te zien als gevolg van de economische recessie, die een flinke stijging van de werkloosheid tot gevolg had. Het aandeel van stout in de biermarkt gaf een verder herstel te zien ten koste van het pilsener-segment De verkoop van Murphy's Irish Stout handhaafde zich nagenoeg op het niveau van 1990. Heineken, het grootste pilsener merk in Ierland, slaagde erin zijn afzet te handhaven en daarmee het aandeel in dit segment te vergroten, ondanks hevige concurrentie van andere internationale merken. Murphy Brewery Ireland kon de marges verbeteren, mede dank zij een verhoging van de efficiency en hogere verkoopprijzen. Hierdoor werd een beter resultaat behaald. Overige Europese landen In augustus verwierven wij een meerderheidsbelang in de Hongaarse brouwerij Komaromi Sörgyar te Komarom. Deze onderneming heeft Amstel op de lokale markt geïntroduceerd. De import van Heineken bier in Hongarije wordt voortgezet. 27

Jaarverslagen | 1991 | | pagina 25