Overige gegevens Accountantsverklaring Wij hebben de in dit verslag opgenomen jaarrekening 1990, omvattende de balans per 31 december 1990, de winst- en verliesrekening 1990 en de geconsolideerde overzichten 1990 van Heineken N.V., Amsterdam, tezamen met de bijbehorende toelichtingen gecontroleerd. Dit onderzoek is verricht in overeenstemming met algemeen aanvaarde controlegrondslagen Op grond van dit onderzoek zijn wij van oordeel dat deze jaarrekening een getrouw beeld geeft van de grootte en de samenstelling van het vermogen van de vennootschap op 31 december 1990 en van de resultaten over 1990 en ook overigens in overeenstemming is met de wettelijke bepalingen inzake de jaarrekening. Amsterdam, 1 maart 1991 KPMG Klynveld Winstbestemming Artikel 12, lid 4 van de statuten bepaalt: 'Van de winst wordt in de eerste plaats zo mogelijk zes procent dividend over het geplaatste deel van het maatschappelijk kapitaal uitgekeerd. Hetgeen daarna resteert is ter beschikking van de algemene vergadering van aandeelhouders.' Van de netto winst zal worden voorgesteld om 112.388.000 te bestemmen voor dividenduitkering en om 253.320.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Bijzondere statutaire rechten Artikel 7, lid 2 van de statuten luidt: 'De benoeming van de leden van de raad van bestuur en van de raad van commissarissen geschiedt door de algemene vergadering van aandeelhouders uit een bindende voordracht van tenminste twee personen, voor elke benoeming op te maken door de raad van commissarissen.' Heineken N.V. is geen 'structuurvennootschap'. 63

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 74