Egalisatierekening investeringsfaciliteiten De egalisatierekening investeringsfaciliteiten heeft tot doel de bedragen, ontvangen uit hoofde van regelingen in een aantal landen ten aanzien van investeringen, te verdelen over de geschatte levensduur van de desbetreffende activa. Voorzieningen De voorziening voor latente belastingverplichtingen wordt berekend over de verschillen in waardering tussen de balans en de fiscale vermogensopstelling, voor zover deze verschillen in de belastingheffing zullen worden betrokken. Berekening vindt plaats tegen de nominale tarieven van de belastingen op de winst in de onderscheiden landen en van de ten laste van de groep komende belastingen op winstuitkeringen. De voorziening voor pensioenverplichtingen wordt bepaald op de contante waarde volgens actuariële grondslagen. De voorziening voor andere personeelsregelingen is berekend op de contante waarde van de toegezegde uitkeringen uit hoofde van uittreding, overplaatsing, wachtgeld en invaliditeit, waar nodig rekening houdend met de verwachte mate van deelneming. Schulden De langlopende schulden en de kortlopende schulden zijn opgenomen voor de nominale waarde. Grondslagen voor de bepaling van de resultaten Verantwoording van de opbrengsten en kosten in de resultatenrekening vindt in beginsel plaats op het tijdstip waarop de desbetreffende goederen of diensten zijn geleverd. Onder netto omzet wordt verstaan de opbrengst van aan derden geleverde produkten en verleende diensten onder aftrek van omzetbelastingen en kortingen. Het verbruik van grondstoffen en materialen wordt tegen vervangingswaarde in de resultatenrekening opgenomen. Accijnzen worden opgenomen voor de nominale bedragen. De op vervangingswaarde gebaseerde afschrijvingen geschieden tijdsevenredig, overeenkomstig de geschatte levensduur per object; hierbij wordt rekening gehouden met de onttrekking aan de egalisatierekening investeringsfaciliteiten. Dividend van niet-geconsolideerde deelnemingen betreft de in het boekjaar ontvangen dividenden. Belastingen op de winst worden berekend over de winst volgens de jaarrekening op basis van de nominale tariefstellingen. Hierbij wordt rekening gehouden met de ten laste van de groep komende belastingen over winstuitkeringen en de van toepassing zijnde faciliteiten. De verschillen met de over het boekjaar werkelijk verschuldigde belastingen worden verrekend met de voorziening voor latente belasting verplichtingen.

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 56