De marktpositie van Heineken bier kon verder worden versterkt. Buckler, dat in het begin van het jaar op de markt werd gebracht, profiteerde van de groei van het segment van alcoholarme bieren. De afzet van Dreher en van de regionale merken Messina en Ichnusa ontwikkelde zich bevredigend, terwijl Henninger werd geherpositioneerd. EXTRACR/ S'' v West-Duitsland Ierland Nederland De capaciteit van de brouwerij in Cagliari werd verder uitgebreid. In Aosta werden voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuwe bliklijn. In alle brouwerijen werden voorts investeringen verricht ter verhoging van de efficiency en de produktiviteit. De afzet van ons frisdrankenbedrijf op Sardinië verbeterde opnieuw. Wij verkregen een concessie voor de winning van mineraalwater in Macomer. De voorbereiding voor de produktie, bestemd voor de lokale markt, is thans in volle gang. Griekenland De groei van de Griekse biermarkt stagneerde, vooral als gevolg van een verhoging van de accijns. Athenian Brewery kon het marktaandeel vergroten en behaalde een beter resultaat. De positie van Heineken bier werd aanzienlijk versterkt. Medio 1990 werd Buckler op de Griekse markt geïntroduceerd, terwijl begin 1991 een start werd gemaakt met de import van Brand bier vanuit Nederland. In de brouwerijen in Athene, Thessaloniki en Patras werd het lopende moderniseringsprogramma voortgezet. Onze brouwerijen, vooral die in Athene, werden geconfronteerd met gebrek aan water als gevolg van de aanhoudende droogte. Er wordt gestudeerd op maatregelen om problemen met de watervoorziening in de toekomst zo veel mogelijk te voorkomen. Spanje Frankrijk Griekenland Ierland De Ierse biermarkt groeide in 1990 verder, mede dank zij de fraaie zomer en de redelijk gunstige economische ontwikkeling. Het stout-segment herstelde zich, terwijl de groei van het pilsener-segment afvlakte. Murphy Brewery Ireland kon de verkopen opvoeren en een beter resultaat behalen. Het marktaandeel van Heineken bier, het meest verkochte pilsener bier in Ierland, steeg opnieuw. De afzet van Murphy's Irish Stout steeg licht. De verkoop van het Amstel merk werd beëindigd, omdat er op de markt niet voldoende plaats bleek voor onze beide pilsener merken. Italië Bierconsumptie 1989 per hoofd in Europa in liters 27

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 35