Heineken De oorsprong van de onderneming ligt in Amsterdam, waar Gerard Adriaan Heineken in 1864 de brouwerij De Hooiberg verwierf, die dateerde uit 1592. Al spoedig na de overname werd het werkterrein uitgebreid tot geheel Nederland en werd er een begin gemaakt met activiteiten in het buitenland. Thans is Heineken een internationaal drankenconcern dat vooraanstaande merkartikelen produceert en distribueert op het gebied van bier, frisdranken, gedistilleerd en wijn. De afzet van de produkten, waarbij de nadruk ligt op bier, vindt plaats in circa 150 landen. Wereldwijd vindt de produktie van de concemmerken Heineken, Amstel en Buckler plaats in eigen en geaffilieerde brouwerijen alsmede in licentie bij derden. Deze merken worden tevens naar een groot aantal landen geëxporteerd. Verder beschikken de eigen en geaffilieerde brouwerijen veelal over nationale merken. Tenslotte verleent Heineken bijstand op zowel technisch als technologisch gebied. Het zwaartepunt van de activiteiten ligt in Europa. De onderneming heeft werkmaatschappijen in Nederland, Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland en Ierland. Deze hebben in de betrokken landen een substantieel marktaandeel via de concemmerken, nationale merken en in licentie geproduceerde bieren. Op het Westelijk Halfrond, met als grootste markt de Verenigde Staten, ligt de nadruk op de import van bier vanuit Nederland. Daarnaast heeft de onderneming deelnemingen in Canada, het Caraïbisch gebied en Zuid-Amerika. In Afrika heeft Heineken in een aantal landen belangen in brouwerijen. De onderneming is hier tevens actief op het gebied van frisdranken. Ook in Azië neemt Heineken deel in brouwerij- ondernemingen, onder andere in Indonesië en Singapore. Import van bier is in dit werelddeel eveneens een belangrijke activiteit. Research neemt in de onderneming een belangrijke plaats in. Onderzoek en ontwikkeling worden gecoördineerd vanuit ons laboratorium te Zoeterwoude, Nederland.

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 2