Prae-advies van de Raad van Commissarissen Aan aandeelhouders De Raad van Bestuur heeft de over het boekjaar 1990 opgemaakte jaarrekening voorgelegd aan de Raad van Commissarissen. Deze jaarrekening, welke u aantreft op de pagina's 39 tot en met 62 van dit jaarverslag, is gecontroleerd door KPMG Klvnveld Accountants. De afgegeven accountantsverklaring is opgenomen op pagina 63. De Raad van Commissarissen adviseert u de jaarrekening vast te stellen en overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur het dividend te bepalen op 112.388.000 en het restant van de winst ad 253.320.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Per aandeel van 25,— nominaal betekent dit voorstel een dividend van 3,50, waarvan op 19 september 1990 reeds 1,50 als interimdividend betaalbaar is gesteld. In de op 18 april 1991 te houden algemene vergadering van aandeelhouders treedt de heer drs D. de Bruyne af als commissaris in verband met het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. Tevens treden de heren mr A.G. Maris en jhr J. Loudon volgens rooster af als commissaris. Beide heren zijn terstond herkiesbaar. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zullen door de Raad van Commissarissen bindende voordrachten voor de benoeming van twee commissarissen worden gedaan. De heer De Bruyne heeft vooral door zijn internationale ervaring en aandacht voor de lange termijnontwikkeling van de onderneming sinds zijn aantreden in 1982 een belangrijke bijdrage geleverd als lid van de Raad van Commissarissen. Zijn mede-commissarissen zijn hem hiervoor zeer erkentelijk. De heer drs A. Oostra, lid van de Raad van Bestuur, heeft de onderneming per 31 december 1990 verlaten. Wij danken hem voor zijn werkzaamheden voor de onderneming. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld de heer ir K. Vuursteen per 1 mei 1991 te benoemen tot lid van de Raad van Bestuur. Aan de vergadering zal daartoe door ons een bindende voordracht worden gedaan. Op deze plaats wil de Raad van Commissarissen zijn erkentelijkheid betuigen jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers voor de in het verslagjaar getoonde inzet en de behaalde resultaten. Heineken Orlandini Maris Loudon De Bruyne Hooglandt Van der Klugt Maas 5 Amsterdam, 1 maart 1991

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 13