Heineken De oorsprong van de onderneming ligt in Amsterdam, waar Gerard Adriaan Heineken in 1864 de brouwerij De Hooiberg verwierf die dateerde uit 1592. Reeds spoedig na de overname werd het werkterrein uitgebreid tot geheel Nederland en werd er een begin gemaakt met activiteiten in het buitenland. Thans is Heineken een internationaal drankenconcern dat vooraanstaande merkartikelen produceert en distribueert op het gebied van bier, frisdranken, gedistilleerd en wijn. De afzet van de produkten, waarbij de nadruk op bier ligt, vindt plaats in circa 150 landen. Wereldwijd vindt de produktie van Heineken en Amstel bier plaats in eigen en geaffilieerde brouwerijen alsmede in licentie bij derden. Voorts verleent Heineken bijstand op zowel technisch als technologisch gebied. Research neemt van oudsher, als grondslag van de activiteiten van de onderneming, een belangrijke plaats in. Onderzoek en ontwikkeling worden gecoördineerd vanuit ons laboratorium te Zoeterwoude, Nederland. Merken, die door onze onderneming worden gevoerd, zijn onder meer: bier Heineken, Amstel, Buckler, Brand, Ridder, Dry 100, Mützig, '33', Pelforth, Pélican, George Killian's, Aguila, Adlerbrau, Dreher, Murphy, Bintang, Primus, Anchor, Tiger, Star en Gulder. frisdranken Royal Club, Sourcy, Sisi en Amigo alsmede een aantal in licentie geproduceerde internationale merken. shandy Royal Club, Green Sands en Panach'. gedistilleerd en wijn Via onze deelneming Bols Benelux worden gerenommeerde binnen- en buitenlandse merken gedistilleerd en wijn op de markt gebracht.

Jaarverslagen | 1989 | | pagina 2