Overige gegevens Accountantsverklaring Wij hebben de in dit jaarverslag opgenomen jaarrekening 1984, omvattende de balans per 31 december 1984. de winst- en verliesrekening 1984 en de geconsolideerde overzichten 1984 van Heineken NV, Amsterdam, te zamen met de bijbehorende toelichtingen, gecontroleerd. Op grond van dit onderzoek zijn wij van oordeel, dat deze jaarrekening een getrouw beeld geeft van de grootte en de samenstelling van het vermogen van de vennootschap op 31 december 1984 en van de resultaten van het op die datum geëindigde boekjaar. Amsterdam29 maart 1985 Klynveld Kraayenhof Co, Winstbestemming Artikel 12, lid 4 van de statuten bepaalt: 'Van de winst wordt in de eerste plaats zo mogelijk zes procent dividend over het geplaatste deel van het maat schappelijk kapitaal uitgekeerd. Hetgeen daarna resteert is ter beschikking van de algemene vergadering van aandeelhouders.' Van de Netto winst zal worden voorgesteld om 67.433.000 te bestemmen voor dividenduitkering en om 161.767.000 toe te voegen aan de Algemene reserve. Bijzondere statutaire rechten Artikel 7, lid 2 van de statuten luidt: 'De benoeming van de leden van de raad van bestuur en van de raad van commissarissen geschiedt door de algemene vergadering van aandeelhouders uit een bin dende voordracht van tenminste twee personen, voor elke benoeming op te maken door de raad van commissaris sen.' Artikel 12, lid 1 van de statuten bepaalt onder meer: 'De raad van bestuur is, met goedkeuring van de raad van commissarissen, bevoegd te bepalen welk deel van het positieve saldo van de winst- en verliesrekening zal worden gereserveerd.' 52

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 57