Verkopen bier Westelijk Halfrond Onder toezicht van Heineken gebrouwen (in milioenen hectoliters) 1978 1979 1980 1981 1982 Niettegenstaande de ongunstige ontwikkeling van de eco nomie in Canada bleef de export van Heineken naar dit land op peil. De brouwerij te Hamilton (Ontario) werd geheel gereno veerd en uitgebreid en vervolgens officieel geopend door H.K.H. Prinses Margriet, zoals aan het begin van dit verslag werd meegedeeld. Naast het lokale bier produceert Amstel Brewery Canada Ltd. nu ook Amstel. De aanloopperiode in aanmerking genomen, verliep de afzet hiervan in het ver slagjaar niet onbevredigend. in het algemeen mee, ondanks een vermindering van de toeristenstroom en een toeneming van de concurrentie door importen uit de Verenigde Staten. Op de Nederlandse Antillen is de verkoop van Amstel bier, geproduceerd door Antilliaanse Brouwerij NV te Willem stad, iets lager uitgevallen dan in 1981. De afzet van de recent geïntroduceerde Green Sands shandy is enigszins achtergebleven bij de verwachtingen. Op Trinidad is de afzet van Heineken en van de lokale bieren van National Brewing Company Ltd. licht gestegen. De onderneming heeft in de loop van het verslagjaar de_ distributie in eigen beheer genomen. In het najaar is eert* bliklijn in bedrijf gesteld. Door de toegenomen concurrentie heeft onze deelneming Windward Leeward Brewery Ltd. op St. Lucia een ver dere teruggang van het marktaandeel niet kunnen voorko men. Brasserie Lorraine S A. op Martinique heeft een lichte stijging in de bierafzet kunnen bewerkstelligen; de verko pen van frisdranken zijn daarentegen enigszins ge daald. De afzet van op Jamaica gebrouwen Heineken bier bleef enigszins achter bij het voorgaande jaar. Deze daling werd, behalve door een gebrek aan produktiecapaciteit, veroorzaakt door de economische problemen op dit eiland. De afzet op Haïti wan lokaal geproduceerd Heineken bier en Heineken malta werd ongunstig beïnvloed door de zorgwekkende conjuncturele situatie. Midden- en Zuid-Amerika In vele landen in Midden- en Zuid-Amerika is sprake van een ongunstige economische situatie, waardoor het besteedbaar inkomen verder terugliep. Surinaamse Brouwerij NV te Paramaribo, Suriname heeft de afzet verder kunnen vergroten. In hoeverre de politieke ontwikkelingen aan het eind van 1982 van invloed zullen zijn op de gang van zaken bij deze deelneming valt nog niet te overzien. In navolging van Mexico en Ecuador hebben nu ook Argentinië en Colombia hun grenzen voor importbier gesloten. Caraïbisch gebied In het Caraïbisch gebied vallen de resultaten van de Groep Afrika In 1982 werd op het Afrikaanse continent 6,3 miljoen hectoliter 5,9%) onder toezicht van Heineken gebrouwen bier verkocht. De belangrijkste deelnemin gen van de Groep bevinden zich in Zaïre, Rwanda, Burundi, Volksrepubliek Congo, Nigeria, Sierra Leone, Ghana en Tsjaad. In enkele andere landen vindt tevens produktie in licentie plaats. De bedrijven in Zaïre, Rwan da, Burundi en Nigeria produceren tevens frisdranken. Gedistilleerd wordt op de markt gebracht via onze Engelse werkmaatschappij Duncan, Gilbey Mathe- son. Evenals in het voorafgaande jaar werd ook in 1982 tenge volge van importbeperkende maatregelen zowel de lokale produktie van bier, als de import daarvan in verschillende Afrikaanse landen geremd. 28

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 30