Prae-advies van de Raad van Commissarissen Aan Aandeelhouders Wij ontvingen de door de Raad van Bestuur over het boekjaar 1982 opgemaakte jaarrekening, welke wij goed keurden. Deze jaarrekening, vermeld op de pagina's 34 tot en met 50 van dit verslag, is gecontroleerd door de accountants Klynveld Kraayenhof Co. Hun verklaring is opgenomen op pagina 51. Wij adviseren U de jaarrekening vast te stellen en overeen komstig het voorstel van de Raad van Bestuur het dividend over het boekjaar te bepalen op 50.575.000 en het restant van de winst ad 102.647.000 toe te voegen aan de Algemene reserve. Per aandeel van 25,betekent dit voorstel een dividend van 3,50 waarvan op 17 september 1982 reeds ƒ1,50 als interimdividend betaalbaar werd gesteld. Wij adviseren U tevens, conform het voorstel van de Raad van Bestuur, tot herkapitalisatie over te gaan. Korte tijd nadat onze collega, Drs. P.J.G. van Doorne, de buitengewone algemene vergadering van aandeelhou ders op 3 september 1982 bijwoonde, is hij ons helaas ontvallen. De heer Van Doorne heeft vanaf februari 1973 deel uitgemaakt van de Raad van Commissarissen. Niet alleen bezat hij voortreffelijke ondernemerscapaciteiten, hij was ook een goede collega en een goede vriend. Wij vermelden hier met respect zijn moed in de periode voor zijn overlijden. In de buitengewone algemene vergadering van aandeel houders van 3 september jl. werd Drs. D. de Bruyne benoemd tot commissaris van onze vennootschap. Wij achten het een voorrecht de heer De Bruyne in ons midden welkom te heten. Zijn uitgebreide internationale ervaring zal de Heineken onderneming in de komende jaren onge twijfeld ten goede komen. Niet onvermeld mag blijven dat in het verslagjaar de Voor zitter van de Raad van Bestuur, de heer A.H. Heineken, temidden van vele aan de Groep verbondenen, op 1 juni 1982 het feit herdacht dat 40 jaar geleden zijn werkzaam heden voor de onderneming een aanvang namen. Tevens delen wij U mede, dat de Raad van Bestuur tot ons genoegen heeft besloten Drs. G. van Schaik, sinds 1974 lid van de Raad van Bestuur, per 1 januari 1983 te benoemen tot Vice-Voorzitter van dat college. Aan de algemene ver gadering van aandeelhouders van 29 april 1983 zal worden voorgesteld de heer H.F.M. Coebergh per die datum te benoemen tot lid van de Raad van Bestuur. Aan de algemene vergadering zal daartoe door ons een bin dende voordracht worden gedaan. Volgens rooster zullen in voornoemde algemene verga dering van aandeelhouders als commissaris aftreden Ir. A. Stikker en Drs. S. Orlandini. De heer Stikker zal niet voor herbenoeming beschikbaar zijn. Hij heeft vanaf 21 februari 1974 deel uitgemaakt van de Raad van Com missarissen. Zijn goede diensten als lid van ons college hebben wij op hoge prijs gesteld. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer Stikker zal thans niet worden voorzien. De heer Orlandini stelt zich als commissaris herkies baar. Aan de algemene vergadering zal een door ons opge maakte bindende voordracht worden gedaan voor de benoeming van een commissaris. Wij complimenteren Raad van Bestuur en medewerkers met de behaalde resultaten van dit jaar, welke door aller inzet zijn bereikt. Amsterdam, 24 maart 1983 Thyssen-Bornemisza Jiskoot Stikker Orlandini Maris Loudon De Bruyne 9

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 15