De Heineken Groep De oorsprong van de onderneming ligt in Amsterdam, waar Gerard Adriaan Heineken de brouwerij De Hooiberg ver wierf, die dateerde uit 1592. Reeds spoedig na de over name werd het werkterrein uitgebreid tot geheel Nederland en werd een begin gemaakt met activiteiten in het buiten land. Thans is Heineken een internationaal drankenconcern, dat vooraanstaande merkartikelen produceert en distribueert, waarbij de nadruk ligt op bier. De afzet vindt plaats in circa 145 landen, verdeeld over de vijf continenten. Wereldwijd vindt de produktie van Heineken en Amstel plaats in zowel eigen en geaffilieerde brouwerijen alsmede in licentie bij derden. Voorts verleent Heineken bijstand op zowel pro- duktie-technisch als op technologisch gebied. Research neemt van oudsher als grondslag van de activi teiten van de Groep een belangrijke plaats in. De onder zoeken en ontwikkelingen vinden voornamelijk centraal plaats en wel in de laboratoria te Zoeterwoude, Neder land. De belangrijkste merken die worden gevoerd zijn: bier Heineken, Amstel, Bintang, Dreher, Mützig alsmede mer ken van met ons verbonden ondernemingen, waaronder Anchor, Primus, Star, Tiger. frisdranken Royal Club (tonic, soda water, ginger ale, etc.), Sourcy bronwater, B3 vruchtesappen, Sisi alsmede voor Neder land in licentie geproduceerd Pepsi-Cola en Seven-Up. shandy Royal Club en Green Sands. gedistilleerd en wijn Bokma, Hoppe, Coebergh, Jagermeister (voor de Neder landse en Belgische markt in licentie geproduceerd) en voorts de door ons vertegenwoordigde Garvey (sherry) en wijnen van onder meer Bouchard Père Fils.

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 10