brouwerij-onderneming in Zuid-Korea, te weten de Oriental Brewery, onderdeel van de Doosan-Group. De eerste afleveringen van Heineken bier vonden in de cember 1981 plaats. Wij hebben goede verwachtingen van de ontwikkeling van de afzet van Heineken bier in deze belangrijke Aziatische biermarkt. Vooruitzichten In de afgelopen jaren hebben incidentele factoren een aantal malen bijzondere invloed op het uiteindelijke resul taat gehad. Hiervan valt te noemen het tijdelijk teruglopen van de ver schepingen naar Amerika in 1980 - een negatieve factor - en het inladingseffect, voorafgaand aan de accijnsverho ging in Nederland in 1981 - een positieve factor-. Dergelijke ervaringen hebben er toe geleid, dat wij terug houdend moeten zijn met het uitspreken van concrete ver wachtingen op korte termijn. Dit geldt thans temeer omdat wij nog geen duidelijk inzicht hebben in de blijvende on gunstige effecten van de accijnsverhogingen in ons be langrijke werkgebied Nederland. Op langere termijn behoudt de Heineken Groep een gun stige uitgangspositie binnen de bierindustrie gezien de grote internationale bekendheid en spreiding van produk- ten. Voorts achten wij uitbouw van onze positie respectievelijk uitbreiding van de reeds bestaande activiteiten nog in vele gebieden mogelijk. Van groot belang bij het realiseren van de zeker aanwezige kansen blijft de inzet, het enthousiasme en het verant woordelijkheidsbesef van onze medewerkers overal in de wereld. Amsterdam, 22 maart 1982 Heineken Van der Werf Van Schaik Van de Vijver 27

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 29