Verkopen bier Westelijk Halfrond Verkopen bier Afrika Onder toezicht van Heineken gebrouwen (in mil|oenen hectoliters) 1,1 1,5 1,9 2,4 3,1 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1979 grootste importbier op de Amerikaanse markt. Door de sterk aanhoudende groei van onze verkopen in de Verenigde Staten neemt het belang van deze markt voor onze onderneming voortdurend toe. Teneinde onze positie verder te versterken verrichten wij continu onderzoek naar de ontwikkeling binnen de Amerikaan se biermarkt en naar de positie van ons produkt daarin. Op grond van de uitkomsten van ons onderzoek zien wij in deze markt nog vele mogelijkheden. De afzet van Heineken bier in Canada bleef in het afge lopen jaar beduidend achter bij onze verwachtingen. De gestegen vrachtkosten en de gewijzigde valutaverhou dingen noodzaakten tot een prijsverhoging, die de markt echter niet volledig kon verwerken. Onze activiteiten in het Caraïbisch gebied en Suriname verliepen in het algemeen gunstig. Op Trinidad herstelde de biermarkt zich. Onze brouwerij heeft hiervan geprofiteerd en behaalde een verbetering in verkoop en resultaat. In het oostelijk Caraïbisch gebied verbeterde de situa tie. Het bedrijf op St. Lucia, waarin wij een meerder heidsbelang hebben, ontwikkelde zich gunstig. De brouwerij op Martinique, waarin wij deelnemen, heeft een goed jaar achter de rug. De afzet op Jamaica stond onder druk als gevolg van de moeilijke economische situatie en van accijnsverho gingen. Heineken wist zijn marktaandeel te handhaven. Op Haïti werd met ons in 1978 geïntroduceerde, locaal Onder toezicht van Heineken gebrouwen (in miljoenen hectoliters) 6,- 5.6 5,7 5,7 5,3 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1979 gebrouwen Heineken bier een bevredigend aandeel bereikt in een markt, die nog van geringe omvang is. De Nederlandse Antillen bevinden zich in een moeilijke economische positie. Hoewel onze verkopen stagneer den, mede door een forse accijnsverhoging, behaalde onze deelneming een iets beter resultaat. De brouwerij in Suriname behield haar marktaandeel. Over het resultaat zijn wij niet ontevreden. De aan houdende emigratie uit Suriname blijft zorgelijk. Afrika Hoewel de gang van zaken bij de met ons verbonden bedrijven veelal niet ongunstig is, geeft de algemene economische situatie ons reden tot voorzichtigheid. Als gevolg van de reeks valutaire aanpassingen en het in vorige jaarverslagen reeds gesignaleerde gebrek aan importmogelijkheden voor grondstoffen en reserve-on derdelen, is de situatie in Zaïre nog steeds onzeker gebleven. Ook in Tsjaad, Sierra Leone en Ghana vervullen de economische omstandigheden ons met zorgen. In Nigeria heeft een versoepeling in de prijsmaatregelen bijgedragen tot verbetering van het resultaat. Daar in de Volksrepubliek Congo na jaren een prijsver hoging werd toegestaan, kon eindelijk een aanvang worden gemaakt met de gewenste capaciteitsuitbrei ding. 25

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 27