O O oorzaak van dat de produktie onregelmatig en op laag niveau voortgang vindt. Hoe de verdere ontwikkeling zal zijn, kunnen wij nog niet overzien. Zoals reeds vroeger vermeld, werden onze brouwerijen in Cairo en Alexandrië, Egypte, na in 1961 te zijn gesequestreerd, in 1963 genationaliseerd. Tegen het einde van het verslagjaar hebben wij voor deze genationaliseerde be langen een bedrag van ruim f 2 miljoen ontvangen. Dit bedrag, dat bedoeld is als schadeloosstelling, staat in geen enkele verhouding tot het belang dat deze be drijven voor ons vertegenwoordigden. De verkopen van P. T. Perusahaan Bir Indonesia in Indonesië bleven in de ver slagperiode gehandhaafd op het niveau van het voorgaande jaar. De ontwikke ling van het bierverbruik werd beperkt door enerzijds de vertraagde groei van de economie en anderzijds een verhoging van de bierprijzen. Deze prijsverhoging was noodzakelijk ter compensatie van hogere accijns en andere kostenstijgingen. Plannen worden uitgewerkt om de positie van het Heineken merk dat in het boekjaar 1974/1975 in Indonesië op de markt werd geïntroduceerd, te verster ken. De verkopen van P. T. Perusahaan Limun Indonesia namen toe. De gang van zaken bij dit bedrijf wordt evenwel geremd door de zware prijsconcurrentie op de frisdrankenmarkt. Verkopen bier Azië/Australië 1,8 in miljoenen hectoliters 1.7 fN. 1.6 1,6 1,5 1,4 1,2 0,9 0,6 0,3 __o 71/72 72/73 73/74 74/75 75/76 De resultaten van Malayan Breweries Ltd. met inbegrip van de dochteronderne mingen zijn gunstig. In Singapore ontwikkelt zich een algemeen economisch herstel bij een stabiel prijsniveau. De politiek van de regering is gericht op het aantrekken van buiten landse investeringen. De afzet van de beide in Singapore gevestigde brouwerijen bleef nagenoeg on gewijzigd. Het laat zich aanzien dat de nationale economie in Maleisië zich binnen afzien bare tijd volledig van de recessie van de laatste twee jaren zal herstellen. De verkopen van Malayan Breweries Ltd. te Kuala Lumpur verliepen zeer be vredigend. In Papua Nieuw-Guinea bleef de afzet van South Pacific Brewery Ltd., een doch teronderneming van Malayan Breweries Ltd., achter bij het voorgaande jaar. De daling wordt veroorzaakt door een bierprijsverhoging, voortvloeiende uit een aanzienlijke stijging van het accijnstarief. Desondanks geeft het netto resultaat een verbetering te zien. De bierverkopen van Leopard Brewery Ltd. in Hastings, Nieuw-Zeeland. bleven gehandhaafd op ongeveer hetzelfde peil. In dit bedrijf heeft Malayan Breweries Ltd. een deelneming. Kostenstijgingen konden als gevolg van een streng prijsbeleid slechts gedeeltelijk door een ver hoging van de prijzen worden opgevangen. Ondanks de ongunstige economische situatie in Nieuw-Caledonië waren de verkopen van Grande Brasserie de Nouvelle-Calédonie S.A., waarin wij via Albra participeren, nagenoeg gelijk aan die van het vorige jaar. Met deze brou werij werd een contract voor technische assistentie afgesloten. In juni 1976 werd op Tahiti Heineken bier geïntroduceerd, gebrouwen door Brasserie de Tahiti S.A. in Papeete. De afzet ontwikkelt zich bevredigend. Aan de Brasserie de Tahiti verlenen wij ook technische bijstand voor de produktie van bieren onder eigen merk. 28

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 32