WESTELIJK HALFROND In de Verenigde Staten kon Heineken haar positie van het meest verkochte importbier verder versterken. De verkopen waren ruim 40% hoger dan in het voorafgaande jaar. Als gevolg van deze forse groei heeft ons merk thans een aandeel van 38% van de markt van importbieren. De smaak van ons produkt slaat steeds meer aan bij de Amerikaanse premium bierdrinker. Substantiële reclame-inspanning ondersteunt in niet geringe mate de kracht van het merk. De verkoop van Heineken Special Dark kwam dit jaar goed op gang. De export naar Canada bleef zich zeer voorspoedig ontwikkelen. 1,4 in miljoenen hectoliters 1,2 1,0 0,6 0,4 0,2 0 71/72 72/73 73/74 74/75 75/76 Verkopen bier Westelijk Halfrond De afzet van National Brewing Company Ltd., Trinidad, nam verder toe. Met name de verkopen van Heineken bier en Whitbread's Mackeson Stout ontwik kelden zich gunstig. De totale verkoopstijging bleef evenwel achter bij de verwachtingen. De finan ciële uitkomsten zijn mede hierdoor nog steeds negatief. In het verslagjaar zijn maatregelen ter verbetering van deze situatie genomen. In de nieuwe brouwerij van Windward Leeward Brewery Ltd. op St. Lucia werd eind 1975 begonnen met de produktie. De eerste aflevering van Heineken bier en Heineken Malta vond plaats in februari 1976. De economie van het afzetgebied van deze brouwerij is ernstig getroffen door onder meer het verminderde toerisme en de waardedaling van het pond sterling. De verkopen bleven dan ook belangrijk achter bij de prognose. Het toerisme neemt inmiddels weer enigszins toe, terwijl de munteenheid thans is verbonden met de Amerikaanse dollar. Dankzij de inspanningen van Desnoes Geddes Ltd., die op Jamaica Heineken bier locaal produceert, vertoonde de verkoop van dit bier aldaar wederom een sterke stijging. De afzet van Brasserie Lorraine S.A. op Martinique was bevredigend. De nieuwe brouwerij voldoet uitstekend. In april 1976 is ook met de produktie en verkoop van Pepsi-Cola en andere fris dranken een begin gemaakt. De eerste reactie van de markt was hoopgevend. Het aandeel van Antilliaanse Brouwerij N.V. in de biermarkt van de Nederlandse Antillen nam verder toe. De verkopen ontwikkelden zich naar wens, doch kos tenstijgingen konden helaas niet geheel worden opgevangen, waardoor de winst enigszins terugliep. De afzet in Suriname van Surinaamse Brouwerij N.V. nam voor het eerst sinds enige jaren weer toe. De resultaten waren dan ook gunstiger dan die van het voorafgaande jaar. De noodzakelijke overheidsvergunningen voor het locaal brouwen van Heineken bier in Ecuador zijn niet verkregen. De besprekingen met Compania de Cervezas Nacionales C.A. worden dan ook niet voortgezet. In Haïti is een contract voor technische assistentie gesloten met Brasserie Na tionale d'Haiti S.A., de enige brouwerij in dit land. Binnenkort zal een begin gemaakt worden met het locaal vervaardigen van Heineken Malta en in de loop van 1977 zal ook Heineken bier worden geproduceerd. 25

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 29