basis van systematische evaluatie-methoden. Wij beogen de relatie tussen be loning en kwaliteit van de arbeid te behouden. De contacten met de ons personeel vertegenwoordigende werknemersorgani saties, de Industriebonden NVV, NKV, CNV, de Unie BLHP en de Vereniging van Hoger Personeel bij Heineken (VHP), verliepen in goede sfeer. Het overleg met de Centrale ondernemingsraad en de acht plaatselijke onder nemingsraden was constructief. Wij hebben grote waardering voor de wijze van functioneren van de ondernemingsraden binnen onze onderneming. In het kader van de toekomstige overplaatsing van de landelijk werkende com merciële diensten van de Divisie Nederland naar Zoeterwoude, werden regelin gen in het sociale vlak voorbereid. Wij willen op deze plaats onze waardering en erkentelijkheid uitspreken voor de inspanning en ijver, waarmede onze medewerkers in binnen- en buitenland de belangen van de onderneming hebben helpen behartigen. vooruitzichten De resultaten van het afgelopen jaar zijn onmiskenbaar gunstig beïnvloed door cumulatie van een aantal, al dan niet eenmalige, positieve factoren. De behaalde winst is daardoor niet zonder meer bepalend voor de trendmatige ontwikkeling van ons concern. Bij onze beleidsbepaling op iets langere termijn zullen wij rekening moeten houden met de hiervoor reeds gesignaleerde omstandigheden, terwijl voor het thans lopende boekjaar 1976/1977 als zeker kan worden aan genomen dat onder andere de gerstprijs aanzienlijk zal stijgen als gevolg van de uitzonderlijke weersomstandigheden in de zomer van 1976. Hoewel wij de toekomst met vertrouwen blijven tegemoetzien, achten wij het niet mogelijk nu reeds concrete uitspraken te doen inzake de te verwachten gang van zaken in het lopende boekjaar. 15

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 19