Vorderingen zijn gewaardeerd op de nominale waarde onder aftrek van de nodig geachte voorziening en verminderd met de verschuldigde statiegeldbe dragen uit hoofde van de terugnameverplichting van eigen emballage. Onder Omzet wordt verstaan de opbrengst van aan derden geleverde goederen en diensten. Van de Liquide middelen zijn de kas- en banksaldi opgenomen voor de nominale waarde. De effecten zijn gewaardeerd op de beurskoers per de balansdatum. Waarderingsverschillen als gevolg van herwaardering komen ten gunste of ten laste van de Reserve herwaardering onder aftrek van een bedrag voor latente belastingverplichtingen. Het Aandeel van derden in geconsolideerde ondernemingen wordt vastgesteld op basis van de intrinsieke waarde, bepaald overeenkomstig deze waarderings grondslagen. De voorzieningen voor latente belastingverplichtingen en voor pensioenen zijn opgevoerd voor de contante waarde van deze verplichtingen; de hoogte van de overige voorzieningen, welke geen betrekking hebben op bepaalde activa, wordt gerelateerd aan mogelijke risico's, verbonden aan de bedrijfsuitoefening. Schulden op lange termijn en Schulden op korte termijn zijn opgenomen voor de nominale waarde. In de balans zijn posten in vreemde valuta omgerekend tegen de officiële koersen per de balansdatum. Koersverschillen als gevolg van valutawijzigingen worden, voor zover zij betrekking hebben op duurzame activa van buitenlandse gecon solideerde deelnemingen, verrekend met de herwaardering van deze activa. Andere koersverschillen worden in de resultatenrekening verwerkt. Belasting op de winst wordt vastgesteld op basis van de winst volgens de jaar rekening. De belasting over het verschil tussen deze winst en de fiscale winst wordt verrekend met de voorziening voor latente belastingverplichtingen. Kosten, besteed aan octrooien, licenties, research en ontwikkeling worden ten laste van het resultaat gebracht. 40

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 41