TOELICHTING OP DE GECONSOLIDEERDE BALANS EN RESULTATENREKENING VAN HET BOEKJAAR 1974/1975 algemeen Onder Bedrijfsgebouwen en installaties is opgenomen de emballage, voor zover het betreft kratten, kisten, fusten en pallets. De afschrijvingen op deze emballage zijn thans begrepen in de afschrijvingen op bedrijfsgebouwen en installaties. Op de Schulden op lange termijn zijn de aflossingsverplichtingen voor het komende boekjaar per 30 september in mindering gebracht en opgenomen onder Schulden op korte termijn. De vergelijkende cijfers over het vorige boekjaar van de bovengenoemde posten zijn dienovereenkomstig aangepast. De in de toelichting vermelde bedragen, waarbij die van het boekjaar 1 973/1974 in het groen zijn opgenomen, zijn in duizenden guldens, tenzij anders aan gegeven. omvang van de consolidatie In de geconsolideerde jaarrekening zijn de deelnemingen, waarin Heineken N.V. rechtstreeks of middellijk voor meer dan 50% participeert, volledig gecon solideerd opgenomen. Het aandeel van derden in het concern vermogen en in de concern winst is afzonderlijk tot uitdrukking gebracht. Partiële consolidatie vond plaats bij die deelnemingen, waarin voor 50% of minder wordt geparticipeerd, indien door Heineken tenminste gelijke invloed op het beleid wordt uitgeoefend als door de andere partners gezamenlijk. De bedragen van activa en passiva, alsmede van de resultaten, zijn opgenomen naar rato van onze deelneming in het totaal geplaatste kapitaal. De overige participaties zijn onder Deelnemingen opgenomen. Een overzicht van de deelnemingen, met vermelding van het percentage der participatie, is op de pagina's 54 en 55 van dit verslag weergegeven. waarderingsgrondslagen Bedrijfsgebouwen en installaties zijn gewaardeerd op vervangingswaarde onder aftrek van afschrijvingen. De op de vervangingswaarde gebaseerde afschrij vingen geschieden tijdsevenredig overeenkomstig de geschatte levensduur per object. Overig onroerend goed is opgenomen tegen vervangingswaarde onder aftrek van afschrijvingen, welke zijn gebaseerd op deze waarde. De niet geconsolideerde participaties, welke in de balans zijn opgenomen onder Deelnemingen, worden opgevoerd voor de intrinsieke waarde. Goodwill betaald of ontvangen bij overneming of verkoop van bedrijven wordt ten laste of ten gunste van de Algemene reserve gebracht. Andere vastgelegde middelen zijn gewaardeerd op nominale waarde, vermin derd met een voorziening voor dubieuze posten. Voorraden worden tegen vervangingswaarde opgenomen, waar nodig onder aftrek van een voorziening. Het verbruik van grondstoffen, materialen en dien sten ten laste van de resultatenrekening wordt vastgesteld op basis van ver vangingswaarde. 39

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 40