WESTELIJK HALFROND Het Westelijk Halfrond bleef het belangrijkste exportgebied van Heineken. De export vanuit Nederland naar de Verenigde Staten, die geheel in guldens wordt gefactureerd, nam sterk toe. Minder gunstig ontwikkelde zich de import in het Caraibisch Gebied. Hier manifesteerden zich de gevolgen van een groeiend protectionisme en de in vloed van de voor ons ongunstige valutaverhoudingen. De internationale economische recessie veroorzaakte een gevoelige teruggang van het voor deze landen zo belangrijke toerisme, vooral uit de Verenigde Staten. Deze omstandigheden hadden een nadelig effect op de verkopen van geïmporteerd bier en in mindere mate ook op die van het locaal gebrouwen bier. Willen wij onze positie op de markten in het Caraibisch Gebied en in de landen van Zuid-Amerika handhaven, respectievelijk uitbreiden, dan is het noodzakelijk ons beleid te blijven richten op het locaal doen produceren van onze bieren. Im mers, protectionistische maatregelen, voornamelijk in de vorm van hoge tarief muren, maken in de meeste gevallen de export van bier naar die landen onmo gelijk. noord Amerika Heineken bleef het meest verkochte importbier in de Verenigde Staten, on danks soms vrij forse prijsverhogingen. Ook de export naar Canada maakte in het afgelopen boekjaar een spectaculaire groei door. De bierafzet van National Brewing Company Ltd., Trinidad, groeit gestaag. Een uitbreiding van de capaciteit is aan het einde van het verslagjaar gereed gekomen. Behalve Heineken Malta wordtthans ook Heineken bier geproduceerd. De verkopen van Heineken bier, plaatselijk gebrouwen door Desnoes Geddes Ltd. op Jamaica, gaven opnieuw een krachtige stijging te zien. De bouw van de brouwerij van Windward Leeward Brewery Ltd. op St. Lucia vorderde goed. Het ligt in de bedoeling eind 1 975 aldaar gebrouwen Heineken bier op de markt te brengen. De verkopen van Brasserie Lorraine S A. op Martinique ontwikkelden zich gunstig. De nieuwe brouwerij te Lamentin werd in bedrijf gesteld. In de loop van het komende jaar zal worden begonnen met het brouwen van Heineken bier. Antilliaanse Brouwerij N.V. op Curacao profiteerde van een belangrijke toe name van de totale vraag. Als gevolg hiervan konden de kostenstijgingen worden opgevangen. In verband met de toenemende vraag is besloten tot uitbreiding van de capaciteit. De bierimport liep verder terug. 1,0 in miljoenen hectoliters 0,8 70/71 71/72 72/73 73/74 74/75 Verkopen bier Westelijk Halfrond 22

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 23