anderzijds doordat van overheidswege toestemming werd gegeven, de sterk gestegen kosten - zij het gedeeltelijk - in de verkoopprijzen door te berekenen. Bovendien wijzigde de concurrentiepositie van bier zich nadelig ten opzichte van wijn door een daling van de wijnprijzen. Athenian Brewery S.A. wist desondanks haar afzet en haar marktaandeel te vergroten. Amstel is thans het meest verkochte bier in Griekenland. In het verslagjaar kwam de bouw van de nieuwe brouwerij te Thessaloniki ge reed. Door deze capaciteitsuitbreiding van 200.000 hectoliter kon aan de ge stegen vraag naar ons bier worden voldaan. De winstbijdrage van deze deelneming is bevredigend. De verkopen van het door Whitbread Co. Ltd. in Groot-Brittannië gebrouwen Heineken bier bereikten opnieuw een recordhoogte. Het aandeel van continentale biertypes in de Engelse markt blijft groeien. Niet tegenstaande sterke concurrentie, heeft ons merk, dank zij de grote commerciële inspanning van Whitbread Co. Ltd., in dit deel van de markt een leidende positie verworven. Met Arendals Bryggeri A/S te Arendal, Noorwegen, werd een overeenkomst gesloten tot het aldaar brouwen van Heineken bier. In het eerste kwartaal van 1975 werd dit bier op de markt gebracht. De verkoop heeft tot nu toe aan onze verwachtingen voldaan. Het resultaat van onze inspanningen in Zweden begint zich steeds duidelijker af te tekenen. Ondanks een prijsverhoging, die begin mei werd doorgevoerd, bewegen de verkopen van het door Bryggeri Falken A.B. gebrouwen Heineken bier zich in stijgende lijn. 21

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 22