De arbeidsvoorwaarden voor de medewerkers van de groep Gedistilleerd en Wijn werden in fasen geharmoniseerd. Voor de eerste maal werd - over het boekjaar 1973/1974 - een Sociaal Jaar verslag van Heineken Brouwerijen B.V., juridische werkgeefster in het concern, gepubliceerd. Wij zijn ervan overtuigd dat de gezonde continuïteit van de onderneming in belangrijke mate wordt beïnvloed door de inbreng van capabele medewerkers. Aan de opleidings- en scholingsprogramma's werd dan ook wederom veel zorg besteed. Het is immers van groot belang dat onze medewerkers, onder wie vele specialisten, de mogelijkheid krijgen hun kennis en vaardigheid uit te breiden, waardoor aansluiting blijft bestaan aan de ontwikkelingen van ons bedrijf. In dit kader nemen onze vaktechnische opleidingen een voorname plaats in, evenals de in- en externe cursussen op uiteenlopend terrein. Speciale aandacht kregen ook de algemene kadervormingsactiviteiten en de programma's gericht op bevordering van doeltreffende samenwerking. Het technische opleidingscentrum in Zoeterwoude werd door 43 trainees be zocht. Voor een belangrijk deel waren deze afkomstig uit ontwikkelingslanden. De trainees worden opgeleid voor functies bij buitenlandse ondernemingen, waarbij Heineken belangen heeft. Wij stellen het op prijs onze waardering en dank uit te spreken voor de inzet van onze medewerkers in binnen- en buitenland. Ons vertrouwen in de toekomst is in niet geringe mate gebaseerd op hun enthousiasme en toewijding. 15

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 16