PERSONEEL Bij de geconsolideerde vennootschappen in binnen- en buitenland waren per het einde van het vorige verslagjaar 15.939 personen in dienst tegen 14.306 per 30 september 1975. Het aantal medewerkers bij onze ondernemingen in Nederland nam af van 6.485 tot 6.372. Het algemene werkklimaat in Nederland kenmerkt zich door een aantal veront rustende ontwikkelingen. Ondanks de grote werkloosheid moeten wij nog steeds in aanzienlijke mate een beroep doen op buitenlandse werknemers. Enkele van onze bedrijven kampten met problemen ten aanzien van de werving van voldoende gekwalificeerd personeel. Het ziekteverzuim, waarmede het Nederlandse bedrijfsleven wordt geconfron teerd, bleef ook dit jaar in onze onderneming op een ongunstig peil. Wij be sloten over te gaan tot een diepgaande analyse van de absentie teneinde een beter inzicht te verkrijgen in de oorzaken hiervan. De onderhandelingen met de Industriebonden NVV, NKV en CNV en de Unie BLHP over de integratie van de arbeidsvoorwaarden voor vergelijkbare groepen van personeel, werden afgesloten. Als gevolg daarvan werd per 1 januari 1975 een zogenaamde geïntegreerde CAO van kracht. In deze CAO zijn op basis van functieclassificatie nieuwe salarisgroepen vastgesteld. Voor de hogere salarisgroepen werd indeling van de functies op basis van systematische evaluatie een feit. Met de Centrale Ondernemingsraad, die in september 1974 werd geïnstalleerd, alsmede met de zeven plaatselijke ondernemingsraden, vond vruchtbaar over leg plaats. Positieve contacten werden onderhouden met het Bestuur van de Vereniging van Hoger Personeel bij Heineken. De overplaatsing van het technische personeel van Rotterdam naar de nieuwe vestiging in Zoeterwoude werd in januari 1975 voltooid met de overgang van de medewerkers van Heineken Technisch Beheer. De technische en technolo gische diensten van het concern zijn thans centraal gehuisvest in het nieuwe com plex. Deze centralisatie komt de doelmatigheid in het werk duidelijk ten goede. De verplaatsing van het produktiebedrijf van de B3-vruchtensappenindustrie van Bergen op Zoom naar Bunnik werd per 1 april 1975 voltooid. De overeen gekomen regelingen voor het personeel bleken doelmatig. 14

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 15