Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting vergadering een tweede vergadering ge houden, waarin een besluit als bedoeld in het eerste lid van dit artikel kan worden ge nomen, ongeacht het vertegenwoordigde kapitaal, doch op voorstel als voormeld. De oproeping voor deze vergadering kan slechts geschieden na de datum waarop de eerste vergadering gehouden is. Artikel 16 1 Ingeval van ontbinding der vennoot schap krachtens besluit ener algemene ver gadering van aandeelhouders zal de li quidatie plaats hebben door de raad van be stuur onder toezicht van de raad van com missarissen, tenzij de algemene vergade ring van aandeelhouders op voorstel van de raad van commissarissen de liquidatie aan een bijzondere commissie mocht opdragen. 2 De algemene vergadering van aandeel houders bepaalt bij haar besluit tot ontbin- Bj tevens de beloning aan liquidateuren en aan de raad van commissarissen, indien deze met het toezicht op de liquidatie zal zijn belast, toe te kennen, welke beloning kan omvatten een bedrag gelijk aan een door de vorenbedoelde algemene vergade ring van aandeelhouders te bepalen per centage van de liquidatiewinst. 3 Na afloop der liquidatie zullen de boeken en bescheiden der ontbonden vennoot schap gedurende tien jaren blijven berusten onder de persoon daartoe door de algeme ne vergadering van aandeelhouders te be noemen. 4 De liquidatie geschiedt wijders met in achtneming der wettelijke voorschriften. 3 Na afloop der liquidatie zullen de boe ken en bescheiden der ontbonden vennoot schap gedurende dertig jaren blijven be rusten onder de persoon daartoe door de algemene vergadering van aandeelhouders te benoemen. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. Overgangsbepaling Het op een oktober negentienhonderd acht enzeventig aangevangen boekjaar eindigt op eenendertig december negentienhon derd negenenzeventig. 15

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 71