Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting dichtgevouwen briefjes tenzij de vergade ring aan een andere wijze van stemming de voorkeur geeft. 3 Op alle algemene vergaderingen wordt bij volstrekte meerderheid van uitgebrachte stemmen beslist, behoudens in die geval len, voor welke de wet of deze statuten een grotere meerderheid voorschrijven. 4 Elk aandeel geeft recht op een stem. 5 Commissarissen, leden van de raad van bestuur en in het algemeen personen in dienst der vennootschap, zullen niet als gemachtigden bij de stemming mogen op treden. 6 Ook de stemmen, uitgebracht voor de aandelen van hen, wie uit anderen hoofde dan als aandeelhouder der vennootschap door het te nemen besluit enig recht jegens de vennootschap zou worden toegekend of die daardoor van enige verplichting je gens haar zouden worden ontslagen, zijn geldig. 7 Blanco stemmen gelden als niet uitge bracht. 8 Van het verhandelde in algemene ver gaderingen worden door een door de alge mene vergadering aan te wijzen secretaris notulen gehouden, welke worden gearres teerd en getekend door de voorzitter der vergadering en door hem, die de notulen gehouden heeft. Bijaldien van het verhandelde in een alge mene vergadering van aandeelhouders een notarieel proces-verbaal wordt opgemaakt, is de medetekening daarvan door de voor zitter. of een door deze aan te wijzen aan deelhouder alleen voldoende. Statutenwijziging en ontbinding Artikel 15 1 Besluiten tot wijziging der statuten en tot ontbinding der vennootschap kunnen door de algemene vergadering van aandeel houders slechts worden genomen in een vergadering waarin tenminste de helft van het geplaatste kapitaal is vertegenwoordigd en uitsluitend op een voorstel van de raad van commissarissen zelf of op een door de raad van commissarissen goedgekeurd voorstel, afkomstig hetzij van de raad van bestuur, hetzij van een of meer aandeel houders, vertegenwoordigende tenminste een-vierde van het geplaatste kapitaal. 2 Wanneer aan de algemene vergadering een voorstel tot wijziging van de statuten zal worden gedaan, moet dit bij de oproeping worden vermeld, terwijl tegelijkertijd een af schrift van dit voorstel, waarin de voorge stelde wijziging woordelijk is opgenomen, ten kantore van de vennootschap moet wor den nedergelegd, ter inzage voor iedere aandeelhouder tot na afloop van de verga dering. 3 Wanneer ter vergadering niet het ver eiste kapitaal is vertegenwoordigd, wordt binnen vier weken na het tijdstip van die geschieden met dichtgevouwen briefjes tenzij de vergadering aan een andere wijze van stemming de voorkeur geeft. Lid 5 komt te vervallen. De leden 6 t/m 8 worden vernummerd tot 5 t/m 7. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. 14

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 70