Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting dag voor die der vergadering heeft gedepo neerd, ter plaatse in de oproeping te ver melden (welke oproeping tevens inhoudt een opgave van de dag, waarop het depot uiterlijk moet geschieden) en zulks tegen ontvangstbewijs, hetwelk als toegangsbe wijs voor de vergadering strekt. 5 Daarboven zullen de aandeelhouders, die zich door een schriftelijk gemachtigde ter algemene vergadering willen doen verte genwoordigen, de volmacht voor de verga dering op het kantoor der vennootschap moeten inleveren en zullen de aandeel houders of hun gemachtigden voor de aan vang der vergadering de presentielijst moe ten tekenen met opgave van het aantal der door hen vertegenwoordigde aandelen en uit te brengen stemmen. 6 Een buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders zal worden gehou- binnen vier weken nadat de raad van oestuur dan wel de raad van commissaris sen daartoe heeft besloten; de raad van be stuur en de raad van commissarissen zijn bovendien tot bijeenroeping van een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders verplicht, te houden binnen vier weken nadat hen een desbetreffend verzoek, gedaan door de houders van te zamen tenminste een-vierde van het ge plaatste aandelenkapitaal heeft bereikt. Op deze vergadering zullen worden behandeld de onderwerpen, die Zullen worden opge geven door degene, die de vergadering wenst te houden. 7 Voorstellen door aandeelhouders ge daan, kunnen slechts dan in de eerstvol gende algemene vergadering worden be handeld, indien zij zo tijdig schriftelijk bij de raad van bestuur en de raad van commissa rissen zijn ingediend, dat zij met inachtne ming van de in lid 3 van dit artikel bedoelde ^j^nijn kunnen worden aangekondigd. Artikel 14 1 Alle vergaderingen van aandeelhouders worden geleid door de voorzitter van de raad van commissarissen of bij zijn afwe zigheid door een der ter vergadering aanwe zige commissarissen. Is geen der commissarissen aanwezig dan voorziet de vergadering zelf in het voorzit terschap. 2 Alle benoemingen geschieden met derde dag voor die der vergadering heeft gedeponeerd, ter plaatse in de oproeping te vermelden (welke oproeping tevens inhoudt een opgave van de dag, waarop het depot uiterlijk moet geschieden) en zulks tegen ontvangstbewijs, hetwelk als toegangsbe wijs voor de vergadering strekt. 6 Een buitengewone algemene vergade- Tekstuele verbetering, ring van aandeelhouders zal worden gehou den indien de raad van bestuur dan wel de raad van commissarissen een zodanige vergadering heeft bijeengeroepen; de raad van bestuur en de raad van commissarissen zijn bovendien tot bijeenroeping van een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders verplicht, te houden binnen vier weken nadat hen een desbetreffend verzoek, gedaan door de houders van teza men tenminste een-vierde van het ge plaatste aandelenkapitaal heeft bereikt. Op deze vergadering zullen worden behandeld de onderwerpen, die zullen worden opgege ven door degene, die de vergadering wenst te houden. 8 Voor de toepassing van de leden 3,4 en 5 van dit artikel en lid 2 van artikel 15 wor den met aandeelhouders gelijkgesteld per sonen, aan wie de rechten, die door de wet zijn toegekend aan de houders van met medewerking ener vennootschap uitgege ven certificaten van aandelen, toekomen, met dien verstande evenwel dat het stem recht op aandelen slechts door diegenen van de hiervoor bedoelde personen kan worden uitgeoefend, aan wie in overeen stemming met de desbetreffende wettelijke bepalingen het stemrecht toekomt. Ingevolge de huidige vennootschapswetge ving komen bij een vennootschap als de on derhavige aan bepaalde personen (aan deelhouders zonder stemrecht, vrucht gebruikers met stemrecht en - voorzover statutair niet uitgesloten - vruchtgebruikers zonder stemrecht, pandhouders en cer tificaathouders) certificaathoudersrechten (b.v. recht aandeelhoudersvergaderingen bij te wonen en daartoe opgeroepen te worden, recht op inzage jaarrekening etc.) toe. In verband daarmee worden bedoelde perso nen voor de toepassing van bepaalde ar tikelen met aandeelhouders gelijkgesteld. 1 Alle vergaderingen van aandeelhouders worden geleid door de voorzitter van de raad van commissarissen of bij zijn afwezigheid door een der ter vergadering aanwezige commissarissen, door hen in onderling overleg aan te wijzen. Is geen der commissarissen aanwezig dan voorziet de vergadering zelf in het voorzitter schap. 2 Alle stemmingen omtrent benoemingen Toevoeging op practische gronden. Tekstuele verbetering. 13

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 69