Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting 2 Van de zuivere winst wordt in de eerste plaats zo mogelijk zes procent dividend over het geplaatste maatschappelijk kapitaal uit gekeerd. Hetgeen daarna resteert is ter beschikking van de algemene vergadering van aandeel houders. 3 Voorzover de winst zulks toelaat, heeft de raad van bestuur, onverminderd het be paalde in artikel 8 lid 6 e het recht interim dividend uit te keren, voordat de algemene vergadering van aandeelhouders over het vaststellen van dividend heeft beslist. 4 De dividenden worden uiterlijk binnen een maand na afloop der jaarlijkse algeme ne vergadering van aandeelhouders betaal baar gesteld. 5 Indien blijkens de vastgestelde winst en verliesrekening over enig jaar verlies geleden is, hetwelk niet uit een reserve be streden of op andere wijze gedelgd wordt, geschiedt in volgende jaren geen winstuit kering, zolang zodanig verlies niet is aange zuiverd. Algemene vergadering Artikel 13 1 Eenmaal in het jaar vóór het einde van de maand maart wordt een algemene ver gadering van aandeelhouders gehouden, waarin de balans en winst- en verliesreke ning met toelichting worden aangeboden, waarbij door de raad van commissarissen prae-advies wordt uitgebracht en door de raad van bestuur verslag wordt uitgebracht omtrent de gang van zaken van de vennoot schap en het gevoerde beheer, in eventuele vacatures wordt voorzien en verder die on derwerpen behandeld worden, welke met inachtneming der wettelijke voorschriften en bepalingen dezer statuten aan de orde zijn gesteld. 2 De algemene vergaderingen worden ge houden te Amsterdam, te Rotterdam of te 's-Hertogenbosch. 3 De oproepingen tot de algemene verga deringen geschieden door de raad van be stuur en de raad van commissarissen op een termijn van tenminste veertien dagen - de dag van de oproeping en de dag van de vergadering niet medegerekend - door mid del van een aankondiging tenminste in twee algemeen bekende dagbladen, waarvan één verschijnt te Amsterdam en één te Rot terdam. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld of wordt medege deeld dat de aandeelhouders er ten kantore der vennootschap kennis van kunnen ne men. 4 Iedere aandeelhouder is bevoegd, hetzij in persoon, hetzij bij een schriftelijk ge machtigde, de algemene vergadering bij te wonen, daarin het woord te voeren en het stemrecht uit te oefenen, mits hij zijn aan delen, voor zover deze aan toonder luiden, of een daarvoor uitgereikt regu afgegeven door een bankinstelling, uiterlijk op de derde 1 Eenmaal in het jaar vóór het einde van de maand juni wordt een algemene verga dering van aandeelhouders gehouden, waarin de jaarrekening wordt aangeboden, waarbij door de raad van commissarissen prae-advies wordt uitgebracht en door de raad van bestuur verslag wordt uitgebracht omtrent de zaken van de vennootschap en het gevoerde bestuur, in eventuele vacatu res wordt voorzien en verder die onderwer pen behandeld worden, welke met inacht neming der wettelijke voorschriften en bepa lingen dezer statuten aan de orde zijn ge steld. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. 2 De algemene vergaderingen worden ge houden te Amsterdam, te 's-Hertogenbosch of te Zoeterwoude. Aanpassing aan huidige situatie. 3 De oproepingen tot de algemene verga deringen geschieden door de raad van be stuur of de raad van commissarissen op een termijn van tenminste veertien dagen - de dag van de oproeping en de dag van de vergadering niet medegerekend - door mid del van een aankondiging tenminste in twee algemeen bekende dagbladen, waarvan één verschijnt te Amsterdam en één te Rot terdam. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld of wordt medege deeld dat de aandeelhouders er ten kantore der vennootschap kennis van kunnen ne men. Tekstuele verbetering. 4 Iedere aandeelhouder is bevoegd, het zij in persoon, hetzij bij een schriftelijk ge machtigde, de algemene vergadering bij te wonen, daarin het woord te voeren en het stemrecht uit te oefenen, mits hij zijn aan- deelbewijzen, voor zover deze aan toonder luiden, of een daarvoor uitgereikt regu afge geven door een bankinstelling, uiterlijk op de Tekstuele verbetering. 12

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 68