Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting 5 De algemene vergadering van aandeel houders is bevoegd aan commissarissen een beloning toe te kennen. De raad van commissarissen is bevoegd aan de gedelegeerd commissaris bovendien een remuneratie toe te kennen. 6 Jaarlijks, in de gewone algemene verga dering van aandeelhouders, treden twee der commissarissen volgens een door de raad van commissarissen vast te stellen rooster af. De aftredenden zijn terstond herkiesbaar. 7 Personen, die de leeftijd van zeventig jaar bereikt hebben, zijn niet tot commissaris benoembaar. Een commissaris treedt af in de eerste jaar lijkse algemene vergadering van aandeel houders, welke gehouden wordt nadat hij de zeventigjarige leeftijd heeft bereikt. De algemene vergadering kan ten aanzien Bi een of meer leden van de raad van Commissarissen besluiten dat en in hoeverre het in dit lid bepaalde niet op hem van toe passing zal zijn. Balans Artikel 11 1 Per de dertigste september van elk jaar worden de boeken der vennootschap afge sloten. Daaruit maakt de raad van bestuur een ba lans en winst- en verliesrekening op. 2 De door de raad van bestuur opge maakte balans en winst- en verliesrekening zal voor één februari daaropvolgende, ver gezeld van een toelichting, ter goedkeuring aan de raad van commissarissen worden overgelegd. Daarna zullen voormelde stukken worden ondertekend door alle leden van de raad van bestuur en alle commissarissen en aan de rlijkse uiterlijk in maart te houden alge- ne vergadering van aandeelhouders met het jaarverslag van de raad van bestuur en het prae-advies van commissarissen ter vaststelling van de balans en winst- en ver liesrekening worden aangeboden. 3 De ongewijzigde vaststelling door de al gemene vergadering van aandeelhouders van de aangeboden balans en winst- en ver liesrekening strekt tot décharge voor de raad van bestuur en voor de commissaris sen, wat hun bestuur en toezicht in het afge lopen boekjaar betreft, onverminderd bepa lingen van dwingend recht. Winstverdeling Artikel 12 1 Onder zuivere winst van een boekjaar wordt verstaan alle baten van dat jaar na aftrek van de lasten, waaronder begrepen de door de raad van bestuur, in overleg met de raad van commissarissen geraden geachte afschrijvingen, alsmede zodanige voorzie ningen en reserveringen als de raad van be stuur met goedkeuring van de raad van commissarissen zal vaststellen. Jaarrekening Artikel 11 1 Het boekjaar van de vennootschap valt samen met het kalenderjaar. Per de eenendertigste december van elk jaar worden de boeken der vennootschap afgesloten. Daaruit maakt de raad van be stuur een jaarrekening op. 2 De door de raad van bestuur opge maakte jaarrekening zal voor een juni daar opvolgende, aan de raad van commissaris sen worden overgelegd. Daarna zullen voormelde stukken worden ondertekend door alle leden van de raad van bestuur en alle commissarissen en aan de jaarlijkse uiterlijk in juni te houden alge mene vergadering van aandeelhouders met het jaarverslag van de raad van bestuur en het prae-advies van de raad van commissa rissen ter vaststelling van de jaarrekening worden aangeboden. Voorgesteld wordt het boekjaar van de ven nootschap te laten samenvallen met het ka lenderjaar. In een overgangsbepaling wordt bepaald dat het op 1 oktober 1978 aangevangen boek jaar eindigt op 31 december 1979. Voorts wordt voorgesteld de balans en de winst- en verliesrekening met toelichting overeenkomstig de terminologie van het nieuwe Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek aan te duiden met: de jaarrekening. 3 De ongewijzigde vaststelling door de al gemene vergadering van aandeelhouders van de aangeboden jaarrekening strekt tot décharge voor de raad van bestuur en voor de commissarissen, wat hun bestuur en toezicht in het afgelopen boekjaar betreft, onverminderd bepalingen van dwingend recht. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. 11

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 67