Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting Artikel 9 1 Onverminderd de in artikel 48b Wetboek van Koophandel aan de algemene verga dering van aandeelhouders toegekende bevoegdheid kan een lid van de raad van bestuur door de raad van commissarissen in zijn functie worden geschorst. 2 Ingeval van ontstentenis of belet van een of meer leden van de raad van bestuur zijn de overblijvende leden van de raad van bestuur voorlopig met het gehele bestuur en beheer belast. Ingeval van ontstentenis of belet van de ge hele raad van bestuur is de raad van com missarissen voorlopig met het bestuur en beheer belast, onverminderd zijn bevoegd heid om alsdan aan tenminste twee perso nen als raad van bestuur tijdelijk het bestuur en beheer op te dragen. 3 Ingeval van overlijden of ontslag van een der leden van de raad van bestuur wordt in de eerstvolgende algemene verga dering van aandeelhouders over de voor ziening in de vacature besloten. Raad van commissarissen Artikel 10 1 De raad van commissarissen heeft te allen tijde toegang tot de gebouwen, kan toren en archieven der vennootschap en kan inzage nemen van alle bescheiden en boeken der vennootschap. De raad van commissarissen kan uit zijn midden één of meer personen aanwijzen om de in de vorige zin omschreven be voegdheden uit te oefenen. 2 De raad van commissarissen besluit, behoudens het hierna in lid 3 bepaalde, bij meerderheid van uitgebrachte stemmen. Hij benoemt uit zijn midden een voorzitter en een secretaris. 3 Voor het besluit tot goedkeuring door de raad van commissarissen als bedoeld in ar tikel 8 lid 6 sub a en b is de meerderheid van de stemmen van de in functie zijnde com missarissen vereist, onder welke meerder heid van stemmen in elk geval de stem van de gedelegeerd commissaris dient te zijn. Indien er geen gedelegeerd commissaris benoemd is, is de medewerking van de meerderheid van de in functie zijnde com missarissen voldoende. Bij het verlenen van goedkeuring voor het uitoefenen van stemrecht als in artikel 8 lid 6 sub b bedoeld, zal tevens door de raad van commissarissen worden bepaald, hoe dat stemrecht moet worden uitgeoefend. 4 Wanneer tegenover derden, aandeel houders of leden van de raad van bestuur van de besluiten van de raad van commis sarissen moet blijken, is daartoe de hand tekening van twee commissarissen vol doende. Wanneer een van de gevallen als bedoeld in lid 3 van dit artikel zich voordoet, zal een van de handtekeningen dienen te zijn van de gedelegeerd commissaris, indien er een ge delegeerd commissaris benoemd is. 1 Onverminderd de ingevolge artikel 134, Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek aan de algemene vergadering van aandeelhouders toegekende bevoegdheid kan een lid van de raad van bestuur door de raad van commissarissen in zijn functie worden ge schorst. 2 Ingeval van ontstentenis of belet van een of meer leden van de raad van bestuur zijn de overblijvende leden van de raad van bestuur voorlopig met het gehele bestuur belast. Ingeval van ontstentenis of belet van de ge hele raad van bestuur is de raad van com missarissen voorlopig met het bestuur be last. onverminderd zijn bevoegdheid om alsdan aan tenminste twee personen tijdelijk het bestuur op te dragen. 3 Ingeval van overlijden of ontslag van een der leden van de raad van bestuur wordt in de algemene vergadering van aandeel houders over de voorziening in de vacature besloten. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. Aanpassing aan huidige departementale richtlijnen. 10

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 66