Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting 8 leder der leden van de raad van bestuur geniet een zodanige beloning als door de raad van commissarissen, optredend voor de vennootschap, met ieder hunner zal worden overeengekomen. 9 Personen, die de leeftijd van vijfenzestig jaar hebben bereikt, zijn niet tot lid van de raad van bestuur benoembaar. Een lid van de raad van bestuur treedt af in de eerste jaarlijkse algemene vergadering van aan deelhouders, welke gehouden wordt nadat hij de vijfenzestigjarige leeftijd heeft bereikt. De algemene vergadering van aandeel houders kan ten aanzien van een of meer teden van de raad van bestuur besluiten dat ^■n hoeverre het in dit lid bepaalde niet op nem van toepassing zal zijn. Artikel 8 1 Behoudens de beperkingen, in deze statuten omschreven, is de raad van be stuur belast met het besturen van de zaken der vennootschap en met het beheer van haar vermogen. 2 De vennootschap wordt vertegenwoor digd door twee gezamenlijk handelende le den van de raad van bestuur. 3 De raad van bestuur kan met toestem ming van de raad van commissarissen pro curatiehouders aanstellen. De aanstelling van een procuratiehouder kan te allen tijde door de raad van bestuur worden ingetrokken. 4 In de gevallen, bedoeld in het derde lid eerste zin van dit artikel regelt de raad van •stuur met toestemming van de raad van mmissarissen de omvang van de be voegdheid en de titulatuur van de betrokke nen. 5 De raad van commissarissen kan. na overleg met de raad van bestuur, een reg lement vaststellen waarin de vergaderingen van de raad van bestuur en de wijze waarop in deze vergaderingen besluiten worden genomen, worden geregeld. 6 De raad van bestuur heeft de goedkeu ring van de raad van commissarissen nodig voor: a het verwerven, vervreemden of bezwa ren van deelnemingen in naamloze ven nootschappen of andere rechtspersonen; b het uitoefenen van stemrecht voor de aandelen in naamloze vennootschappen of andere rechtspersonen; c het verrichten van rechtshandelingen, waaronder het verstrekken van borgstellin gen, het voeren van rechtsgedingen, wan neer het belang voor de vennootschap meer dan tweehonderdduizend gulden is; d het aangaan van obligatieleningen: e het uitkeren van interimdividenden. de daarvoor vereiste voordracht niet is op gemaakt binnen een termijn van dertig da gen, te rekenen vanaf de dag, waarop de raad van commissarissen is uitgenodigd de vereiste voordracht op te maken. De leden 8 en 9 worden vernummerd tot; leden 7 en 8. 1 Behoudens de beperkingen, in deze Aanpassing aan huidige vennootschaps statuten omschreven, is de raad van be- wetgeving, stuur beiast met het besturen van de ven nootschap. 9

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 65