Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting 3 De algemene vergadering van aandeel houders kan één van de commissarissen tot gedelegeerd commissaris benoemen, die het in het eerste lid van dit artikel genoemde toezicht geregeld zal uitoefenen. 4 Indien een of meer aandeelhouders, vertegenwoordigende tenminste een-vierde van het geplaatste kapitaal, een schriftelijk voorstel tot benoeming van een of meer le den van de raad van bestuur en/of van de raad van commissarissen bij de raad van commissarissen indienen, zal de raad van commissarissen gehouden zijn omtrent dit voorstel binnen zestig dagen na ontvangst daarvan te beraadslagen en te beslissen. Aanvaardt de raad van commissarissen het voorstel, dan zal hij aan de eerstvolgende algemene vergadering van aandeelhouders (een) bindende voordracht(en) overeen komstig het voorstel doen. 5 Indien de raad van commissarissen niet binnen de in het vorige lid genoemde ter mijn omtrent het voorstel een beslissing neemt, of indien de aandeelhouder(s) die het voorstel heeft (hebben) ingediend, niet binnen vijf dagen na afloop van deze termijn van de raad van commissarissen schriftelijk heeft (hebben) vernomen of het voorstel al dan niet is aanvaard, is (zijn) de desbetref fende aandeelhouder(s) bevoegd, zelve aan de eerstvolgende vergadering van aandeelhouders een bindende voordracht van twee personen voor elke benoeming overeenkomstig zijn (hun) voorstel te doen met inachtneming van het in artikel 13 lid 7 bepaalde, welke voordracht alsdan treedt in de plaats van de bindende voordracht op te maken door de raad van commissarissen. 4 Indien een of meer aandeelhouders, vertegenwoordigende tenminste een-vierde van het geplaatste kapitaal, een schriftelijk voorstel tot benoeming van een of meer le den van de raad van bestuur en/of van de raad van commissarissen bij de raad van commissarissen indienen, zal de raad van commissarissen gehouden zijn omtrent dit voorstel binnen zestig dagen na ontvangst daarvan te beraadslagen en te beslissen. Aanvaardt de raad van commissarissen het voorstel, dan zal hij aan de algemene verga dering van aandeelhouders (een) bindende voordracht(en), waarop deze personen voorkomen, doen. De leden 5 en 6 komen te vervallen 6 Gelijke bevoegdheid als in lid 4 van dit artikel aan een of meer aandeelhouders, vertegenwoordigende tenminste een-vierde van het geplaatste kapitaal, verleend, bezit de raad van bestuur der vennootschap, voorzover het een voorstel tot benoeming van een of meer leden van de raad van be stuur betreft. Het bepaalde in de leden 4 en 5 van dit artikel is te dien aanzien verder van overeenkomstige toepassing. Indien zowel door aandeelhouders, vertegenwoor digende tenminste een-vierde van het ge plaatste kapitaal, als door de raad van be stuur een bindende voordracht is gedaan, geldt alleen de eerste. 7 Indien in de algemene vergadering van aandeelhouders, waar de benoeming moet geschieden, geen voordracht is geschied, is de keuze vrij. Lid 7 wordt vernummerd tot: lid 5. 5 De algemene vergadering van aandeel houders kan aan een voordracht, als hier voor in dit artikel bedoeld, het bindend ka rakter ontnemen bij een besluit, genomen met volstrekte meerderheid van stemmen, uitgebracht in een vergadering, waarin ten minste de helft van het geplaatste kapitaal is vertegenwoordigd. De vergadering is alsdan vrij in haar keuze. Een tweede vergadering, als bedoeld in artikel 120, lid 3, Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek, die ongeacht het quorum zou kunnen beslissen, kan niet wor den gehouden. Ingevoegd wordt een nieuw lid 6, luidende: 6 Tevens is de algemene vergadering van aandeelhouders vrij in de benoeming, indien Tekstuele verbetering. Ingevolge de overgangsregeling bij de in voering van de nieuwe vennootschapswet geving in 1929 is bepaald dat deze hoofdre gel niet geldt voor vennootschappen, die een afwijkende bepaling in hun statuten hebben, zoals de onze. Wij hebben thans voorgesteld de betreffende regel voor onze vennootschap te doen gelden. Gezien de huidige departementale opvattingen zijn in verband hiermede de leden 5 en 6 komen te vervallen. 8

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 64