Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting 5 De aandeelbewijzen kunnen op schrifte lijk verzoek van de houder op naam worden gesteld en eveneens op schriftelijk verzoek van de houder, op wiens naam zij zijn ge steld of van diens rechtverkrijgenden, we derom aan toonder worden gesteld; alles op de wijze en onder de voorwaarden door de raad van bestuur vast te stellen. Van de tenaamstelling en het stellen aan toonder wordt op het aandeelbewijs een aantekening gesteld, die moet worden on dertekend door een lid van de raad van be stuur en een commissaris; van deze te naamstelling wordt aantekening als bedoeld in het eerste, vierde en negende lid van dit artikel in het register van aandeelhouders gedaan, welke aantekening bij de aantoon- derstelling wordt doorgehaald. 6 De vennootschap erkent voor elk aan deel slechts één eigenaar. Als zodanig geldt tegenover de vennoot schap, haar organen en de andere aan deelhouders, voor zover het toonderaande len betreft de houder en voor zover het aandelen op naam betreft degene, die als aandeelhouder is ingeschreven in voormeld register. 7 De levering van aandelen op naam ge schiedt hetzij door de betekening ener akte van overdracht aan de vennootschap, hetzij door de schriftelijke erkenning der over dracht door de vennootschap. De erkenning kan, ingeval van overdracht onder de levenden, slechts geschieden na inzending aan de vennootschap van een schriftelijke verklaring van overdracht door de aandeelhouder of zijn rechtverkrijgenden en de verkrijger ondertekend. De erkenning zal plaatsvinden door een desbetreffende aantekening te plaatsen op het aandeelbewijs, dat daartoe bij de ven nootschap moet worden ingeleverd. De in de vorige alinea bedoelde aantekening op het aandeelbewijs moet worden gewaar merkt door de handtekening van een lid van de raad van bestuur en een commissaris. Van de eigendomsovergang van elk aan deel op naam wordt op de wijze, als aange geven in het vierde lid van dit artikel, een aantekening in het aandelenregister ver richt. 8 Het hierboven sub 7 bepaalde vindt overeenkomstige toepassing op de toebe deling van aandelen bij scheiding van enige gemeenschap, bij executie van aandelen en bij het bezwaren van aandelen. Burgerlijk Wetboek bedoelde rechten toe komen. De raad van bestuur legt het register ten kantore van de vennootschap ter inzage van de aandeelhouders, alsmede van de vruchtgebruikers en pandhouders aan wie de in lid 4 van de artikelen 88 en 89, Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek bedoelde rechten toekomen. De vorige zin is niet van toepassing op het gedeelte van het register dat buiten Neder land ter voldoening aan de aldaar geldende wetgeving of ingevolge beursvoorschriften wordt gehouden. 6 Ingeval een of meer aandelen tot een Aanpassing aan huidige departementale onverdeeldheid behoren, kunnen de geza- richtlijnen, menlijke gerechtigden zich slechts door een door hen schriftelijk aan te wijzen persoon tegenover de vennootschap doen verte genwoordigen. 7 Voor de levering van aandelen op naam Aanpassing aan huidige vennootschaps- is vereist een akte van levering en beteke- wetgeving. ning van die akte aan de vennootschap of schriftelijke erkenning der levering op grond van overlegging van die akte aan de ven nootschap. De erkenning zal plaatsvinden door een desbetreffende aantekening te plaatsen op het aandeelbewijs, dat daartoe bij de vennootschap moet worden ingele verd, dan wel door het aandeelbewijs te ver vangen door een nieuw aandeelbewijs, luidende ten name van de verkrijger. De in de vorige zin bedoelde aantekening Correctie, op het aandeelbewijs moet worden ge waarmerkt door de handtekening van een lid van de raad van bestuur en een commis saris. Van de eigendomsovergang van elk aan deel op naam wordt op de wijze, als aange geven in het vierde lid van dit artikel, een aantekening in het aandelenregister ver richt. 8 Het hierboven sub 7 bepaalde vindt overeenkomstige toepassing op de toebe deling van aandelen bij scheiding van enige gemeenschap, op executie van aandelen en op vestiging en levering van een recht Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. 6

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 62