Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting overeenkomstig het bepaalde in het vierde lid van dit artikel. Dit register wordt bewaard op een door de raad van bestuur te bepalen plaats. De raad van bestuur kan meerdere regis ters deponeren op door hem te bepalen plaatsen. 2 De aandeelbewijzen zijn voorzien van een of meer nummers of van een of meer letters of van een of meer letters met een of meer nummers en/of van zodanige andere door de raad van bestuur te bepalen ken tekens dat zij te allen tijde van elkaar kun nen worden onderscheiden. 3 De aandeelbewijzen op naam zijn voor zien van een stel afzonderlijke dividend bewijzen en een talon. De aandeelbewijzen aan toonder zijn voor zien van een dividendblad al dan niet be staande uit een stel afzonderlijke dividend bewijzen en een talon, ter verkrijging van een nieuw dividendblad. Indien aandeelbewijzen zijn voorzien van een stel afzonderlijke dividendbewijzen en een talon, zullen deze het (de) zelfde num mers) en/of letter(s) en/of dezelfde andere kentekens dragen als het aandeel waartoe zij behoren. Voor een aandeelbewijs aan toonder voor zien van afzonderlijke dividendbewijzen en een talon, kan, op verzoek van de aandeel houder, en zonder dat daarvoor door de vennootschap kosten in rekening worden gebracht, een aandeelbewijs zonder afzon derlijke dividendbewijzen en een talon wor den afgegeven en omgekeerd; dit aandeel bewijs kan een ander nummer of andere nummers en/of letter(s) en/of andere ken tekens dragen dan het omgewisselde. De raad van bestuur is bevoegd regelen vast te stellen omtrent de wijze van afgifte van aandeelbewijzen aan toonder welke niet voorzien zijn van afzonderlijke divi dendbewijzen en een talon. 4 De in het eerste lid van dit artikel be doelde aantekening in het register van aan deelhouders omvat de naam van de aan deelhouder, het door hem gekozen domici lie en het aantal en de nummer(s) en/of letter(s) en/of andere kentekens van diens aandelen. De aantekening wordt gewaarmerkt door de handtekening van een lid van de raad van bestuur en een commissaris. 4 De raad van bestuur houdt een register Aanpassing aan huidige vennootschaps- waarin de namen en adressen van alle wetgeving, houders van aandelen, waarvoor aandeel bewijzen op naam zijn uitgegeven, zijn op genomen, met vermelding van het op ieder aandeel gestorte bedrag. Daarin worden tevens de namen en adres sen opgenomen van hen die een recht van vruchtgebruik of een pandrecht op die aan delen hebben, met vermelding welke aan de aandelen verbonden rechten hun over eenkomstig de leden 2 en 4 van de artike len 88 en 89, Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek toekomen. Elke aantekening in het register wordt gewaarmerkt door de handtekening van een lid van de raad van bestuur en een commissaris. Het register wordt regelmatig bijgehouden. De raad van bestuur verstrekt desgevraagd aan een aandeelhouder, een vrucht gebruiker en een pandhouder om niet een uittreksel uit het register met betrekking tot zijn recht op een aandeel. Rust op het aandeel een recht van vrucht gebruik of een pandrecht, dan vermeldt het uittreksel aan wie de in de leden 2 en 4 van de artikelen 88 en 89, Boek 2 van het 5

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 61