Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting Aandelen Artikel 5. 1 De aandelen worden slechts tegen vol storting uitgegeven. Voor de geplaatste aandelen worden aan- deelbewijzen uitgereikt, welke, ter keuze van de aandeelhouder, aan toonder of op naam luiden. De aandeelbewijzen worden getekend door een lid van de raad van bestuur en een commissaris. De raad van commissarissen kan ten aanzien van elk dezer handtekenin gen beslissen dat tekening bij facsimile ge schiedt. Voor vier, veertig of door de raad van be stuur vast te stellen veelvouden van veertig aandelen kan, op verzoek van een aan deelhouder, één aandeelbewijs worden uit gereikt op de wijze en onder de voorwaar den door de raad van bestuur vast te stel len. Een dergelijk gecombineerd aandeelbewijs kan op verzoek van een aandeelhouder wederom worden gesplitst op de wijze en onder de voorwaarden door de raad van bestuur vast te stellen. Voor de omwisseling van aandelen in een gecombineerd aandeelbewijs en voor de splitsing daarvan zal de vennootschap geen kosten aan de aandeelhouder in rekening brengen. Indien een aandeelbewijs op naam is ge steld, zal daarvan aantekening worden ge houden in een register van aandeelhouders den uitgeoefend, tellen niet mee bij de bere kening van een meerderheid en evenmin voor de berekening van een quorum en voor de toepassing van de artikelen 7, 13 en 15. Indien certificaten van aandelen in de ven nootschap met medewerking van de ven nootschap zijn uitgegeven, geldt het hier voor in dit lid omtrent eigen aandelen in het bezit van de vennootschap bepaalde even eens ten aanzien van aandelen in het kapi taal der vennootschap, waarvoor certificaten zijn uitgegeven, die in volle eigendom van de vennootschap zijn. 5 Vervreemding van eigen aandelen in het bezit van de vennootschap kan slechts ge schieden door de raad van bestuur na ver kregen goedkeuring van de algemene ver gadering van aandeelhouders. 6 Met toestemming van de raad van commissarissen is de raad van bestuur zon der opdracht van de algemene vergadering van aandeelhouders bevoegd om in verband met de uitgifte van aandelen overeenkom sten te sluiten als bedoeld in artikel 94, Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek. 7 Medewerking van de vennootschap bij de uitgifte van certificaten van aandelen is slechts mogelijk krachtens besluit van de algemene vergadering van aandeelhou ders. 8 Indien certificaten van aandelen in de vennootschap met medewerking van de vennootschap zijn uitgegeven, worden voor de toepassing van het in de leden 3 en 5 bepaalde zodanige certificaten met aande len gelijkgesteld. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. Aanpassing aan huidige vennootschaps wetgeving. 4

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 60