^Jr Huidige tekst Voorgestelde wijzigingen Toelichting Naam en zetel Artikel 1 De vennootschap is genaamd: Heineken N V. Zij is gevestigd te Amsterdam. Doel Artikel 2 De vennootschap heeft ten doel: a het verkrijgen en het vervreemden van belangen en deelnemingen in andere on dernemingen, vennootschappen en con sortia. het beheren en financieren daarvan, het voeren van de directie in andere onder nemingen; b het brouwen van bier, het vervaardigen van mout, het fabriceren van andere dran ken, waaronder ook alcoholvrije dranken en de verkoop daarvan; en in het algemeen alles wat met een en ander in de uitgebreidste zin in verband staat. 7Artikel 3 De vennootschap heeft een aanvang geno men op een januari achttien honderd drie en zeventig en is aangegaan voor onbepaalde tijd. Kapitaal Artikel 4 1 Het kapitaal der vennootschap bedraagt driehonderd miljoen gulden, verdeeld in twaalf miljoen aandelen van vijfentwintig gulden. Thans zijn geplaatst negen miljoen tweehonderd en zevenenveertig duizend negenhonderd en zestig aandelen van vijf entwintig gulden. 2 De nog niet geplaatste aandelen worden door de raad van bestuur na verkregen goedkeuring van de algemene vergadering van aandeelhouders uitgegeven, mits niet beneden pari, onverminderd het bepaalde bij artikel 38a van het Wetboek van Koop- ^pidel. 3 Met toestemming van de raad van commissarissen is de raad van bestuur be voegd om aandelen in de vennootschap onder bezwarende titel te verwerven tot een bedrag gelijk aan ten hoogste de helft van het geplaatste kapitaal. Op eigen aandelen, die in het bezit van de vennootschap zijn, zal geen dividend worden uitgekeerd; zij zullen niet meedelen bij liquidatie. Er kan voor deze aandelen geen stemrecht worden uitgeoefend, terwijl zij ook niet meetellen voor de berekening van een quorum en bij het bepaalde in de artikelen 7, 13 en 15. Vervreemding van deze aandelen kan slechts geschieden door de raad van be stuur na verkregen goedkeuring van de al gemene vergadering van aandeelhouders. 4 Met toestemming van de raad van commissarissen is de raad van bestuur be voegd om in verband met de uitgifte van aandelen overeenkomsten te sluiten als bedoeld in artikel 40a eerste lid van het Wetboek van Koophandel. 1 Het maatschappelijk kapitaal der ven nootschap bedraagt vijfhonderd miljoen gulden, verdeeld in twintig miljoen aandelen van vijfentwintig gulden. Thans zijn geplaatst elf miljoen vijf honderd negenenvijftig duizend negen honderd vijf tig aandelen van vijfentwintig gulden. Gezien de huidige verhouding tussen maat schappelijk en geplaatst kapitaal is verho ging van het maatschappelijk kapitaal ge wenst. 2 De nog niet geplaatste aandelen worden Aanpassing aan huidige vennootschaps door de raad van bestuur na verkregen wetgeving, goedkeuring van de algemene vergadering van aandeelhouders uitgegeven, mits niet beneden pari, onverminderd het bepaalde bij artikel 80, Boek 2 van het Burgerlijk Wet boek. 3 Met toestemming van de raad van commissarissen is de raad van bestuur, mits met inachtneming van de wettelijke bepalin gen, bevoegd de vennootschap aandelen in de vennootschap onder bezwarende titel te doen verkrijgen tot een bedrag gelijk aan ten hoogste de helft van het geplaatste kapitaal. Aanpassing aan huidige departementale richtlijnen. 4 Op aandelen wordt geen winst ten be hoeve van de vennootschap uitgekeerd. Op aandelen in het bezit van de vennootschap kan geen stemrecht worden uitgeoefend, tenzij het stemrecht voor de verkrijging door de vennootschap van de aandelen is toege kend aan vruchtgebruikers of pandhouders. Aandelen, waarop geen stemrecht kan wor- Aanpassing aan huidige departementale richtlijnen. 3

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 59