De verkopen van Brasseries et Limonaderies du Burundi 'Brarudi' S.A.R.L. te Bujumbura, Burundi, zijn in het verslagjaar wederom toegenomen. De overheid heeft toestemming gegeven de bierprijzen te verhogen. Met de uitvoering van een uitbreidingsprogramma kon een begin worden gemaakt. Brasserie de Brazzaville S.A. in Congo-Brazzavi/le heeft in het verslagjaar haar verkopen en haar marktaandeel aanzienlijk kunnen vergroten. Besloten is de brouwerij verder uit te breiden. De verkopen van Brasseries du Logone S.A. te Moundou in Tsjaad namen verder toe. De limonadeverkopen van onze bedrijven in Zaïre, Burundi en Rwanda ver toonden in het algemeen een bevredigende ontwikkeling, terwijl hun bijdrage tot de rentabiliteit aan betekenis wint. westelijk Afrika Nigerian Breweries Ltd., die met brouwerijen in Lagos, Aba en Kaduna ruim de helft van de bierproduktie in Nigeria levert, kon niet aan de vraag voldoen. Toch moesten uitbreidingsplannen worden opgeschort in afwachting van aanpassing van de bierprijzen aan de sterk gestegen kosten. De brouwindustrie dringt reeds meer dan een jaar met klem aan op een dergelijke aanpassing. Door het uit blijven hiervan stond de rentabiliteit van deze deelneming duidelijk onder druk. Kumasi Brewery Ltd. in Ghana produceert op volle capaciteit. Een prijsverho ging werd toegestaan, waardoor het bedrijf de rentabiliteit kon verbeteren. Sierra Leone Brewery Ltd. te Freetown, Sierra Leone, kon in het voorjaar van 1974 de prijzen aanpassen. Desondanks bleef de winstontwikkeling enigszins achter bij die van het voorgaande jaar als gevolg van de voortdurende stijging van de kosten. Door middel van een emissie werd 15% van het aandelenkapitaal bij het publiek geplaatst. overig Afrika De licentie-produktie van Amstel bier bij Brasseries de Madagascar S.A. op Madagascar werd beëindigd. De afzet van het door The South African Breweries Ltd. in Zuid-Afrika in licentie gebrouwen Amstel bier vertoonde een bevredigende stijging. 25

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 27