PERSONEEL Wij hebben het afgelopen jaar goede vorderingen gemaakt met de structurering van taken in een groot aantal onderdelen van de onderneming. Doel hiervan is te komen tot een meer doeltreffende samenwerking en een duidelijker vast leggen van verantwoordelijkheden en bevoegdheden. Onze kadervormingsactiviteiten en scholingsprogramma's zijn mede hierop gericht. Grote zorg bleven wij besteden aan de continuïteit van de bezetting van functies door capabele medewerkers, vooral ook voor onze buitenlandse vestigingen. Wat dit laatste betreft dient speciaal te worden genoemd de bijzondere zorg voor scholing en vorming van toekomstig leidinggevend respectievelijk ge specialiseerd buitenlands kader. Vijftig trainees, afkomstig van met ons gelieerde buitenlandse brouwerijen, be zochten ons opleidingscentrum in Rotterdam. Een groot aantal van hen was af komstig uit Afrika. Binnen het kader van de Machtigingswet inkomensvorming en bescherming werkgelegenheid 1974 bereikten wij overeenstemming met de vakbonden ten aanzien van de Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het jaar 1974. De interne voorbereiding van een Collectieve Arbeidsovereenkomst waarin de arbeidsvoorwaarden voor vergelijkbare groeperingen van personeel zijn geïnte greerd, werd afgerond. In het laatste kwartaal van het boekjaar werden met de bij de CAO betrokken vakbonden de onderhandelingen over dit onderwerp ge opend. Op 26 september 1974 werd onze eerste Centrale Ondernemingsraad geïnstal leerd. Gelet op de ervaringen met de locale Ondernemingsraden hebben wij het vertrouwen dat de Centrale Ondernemingsraad goed zal functioneren. Ter ondersteuning van de werkzaamheden van deze belangrijke organen werd aan de organisatie van de Concernstafdienst Personeelszaken een 'Bureau Coördinatie Ondernemingsradenwerk en Personeelsinformatie' toegevoegd. Nuttige contacten werden onderhouden met de in 1972 opgerichte Vereniging van Hoger Personeel bij Heineken. In de loop van het verslagjaar was een studie over de arbeidsvoorwaarden van het personeel, behorende tot de groep gedistilleerd en wijn, zover gevorderd dat wij op grond daarvan konden besluiten tot een in fasen verlopende harmo nisatie. In overleg met de vakbonden en de betrokken Ondernemingsraad werden rege lingen getroffen met betrekking tot de sociale consequenties van de verplaatsing 12

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 14