Ten aanzien van in het buitenland in licentie geproduceerd Heineken bier, willen wij in het bijzonder melding maken van onze relatie met Whitbread Co. te Londen. De export van Heineken bier naar het Verenigd Koninkrijk bedroeg in 1968, voor het sluiten van de licentie-overeenkomst met Whitbread, 46.000 hectoliter. In het verslagjaar werd 459.000 hectoliter locaal gebrouwen Heineken bier ver kocht. jaarstukken In de geconsolideerde jaarrekening zijn de cijfers verwerkt van die ondernemingen waarin Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. rechtstreeks of middellijk meer dan 50% van het geplaatste aandelenkapitaal bezit. Een overzicht van de geconsoli deerde ondernemingen is op bladzijde 30 van dit verslag opgenomen. De bedragen van de hoofden Bedrijfsgebouwen en installaties en Overig on roerend goed zijn ten opzichte van de vorige balansdatum voornamelijk gestegen door: - het in de consolidatie betrekken van P.T. Perusahaan Bir Indonesia, Surabaja, Bokma N.V., Leeuwarden en Mouterij Albert N.V., Wijnegem. - vergroting van de produktiecapaciteit van het bedrijf te 's-Hertogenbosch en de bouw van de nieuwe brouwerij te Zoeterwoude. Specificaties van de mutaties zijn bij de toelichting op de betreffende hoofden weer gegeven. De Deelnemingen omvatten die ondernemingen waarin voor 50% of minder wordt deelgenomen. Hiervan is een specificatie op pagina 31 van dit verslag opgenomen. De mutaties betreffen voornamelijk het verwerven van een aandelenpakket in een aantal brouwerijen in Centraal Afrika en in Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V., Schiedam, alsmede het afstoten van N.V. Preservenbedrijf, Breda en Poviet Producten N.V., Amsterdam. Tevens is op deze post in mindering gebracht de boekwaarde van de bedrijven, welke per 30 september 1970 onder Deelnemingen voorkwamen en thans in de consolidatie zijn opgenomen. Het voor Voorraden opgenomen bedrag is gestegen, o.a. door het in de consolidatie opnemen van eerdervermelde vennootschappen, alsmede door de stijging van de emballageprij zen. Het aandelenkapitaal is toegenomen door de uitkering van een agiobonus van io°0 ingevolge besluit van de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 10 december 1970, alsmede door de uitgifte van 3.500.000,aandelen. Een specificatie is op pagina 26 opgenomen. De Agioreserve is voornamelijk gestegen door de emissie van 3.500.000,aan delen tegen de koers van 205,per aandeel van 25,Een nadere specificatie is op pagina 26 van dit verslag gegeven. Het per 30 september 1971 vermelde saldo kan worden aangemerkt als vrij agio in de zin van de Wet op de inkomstenbelasting. 16

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 26