TECHNISCHE DIVISIE Produktie Nederland In het verslagjaar werd in Nederland in onze brouwerijen 5.778.000 hectoliter bier geproduceerd, waarvan 22% voor export. Het beleid van de Technische Divisie blijft erop gericht te voldoen aan de soms on verwacht snel groeiende vraag naar bier in binnen- en buitenland. In het afgelopen jaar hebben in onze Nederlandse bedrijven dan ook wederom belangrijke uitbrei dingen en vernieuwingen plaatsgevonden. Vrijwel alle benodigde goedkeuringen van de overheid voor de realisering van het project Zoeterwoude zijn inmiddels verkregen. Met het Hoogheemraadschap van Rijnland werd in grote lijnen overeenstemming bereikt ten aanzien van de lozing van gezuiverd afvalwater. Het verkrijgen van de bovenvermelde toestemmingen bleek aanzienlijk meer tijd in beslag te nemen dan was voorzien. Dientengevolge zal de ingebruikneming van de nieuwe brouwerij moeten worden uitgesteld en zal de volle aanvangscapaciteit voor het eerst kunnen worden benut in het seizoen 1975. Een en ander brengt met zich mede dat de produktiecapaciteit in 's-Hertogenbosch, meer dan was voorzien, moet worden opgevoerd teneinde tot aan de zomer van 1975 aan de verwachte vraag te kunnen voldoen. Technologisch Centrum Het Technologisch Centrum dat onder meer tot taak heeft de kwaliteitsbewaking van onze produkten in de meest uitgebreide zin des woords, heeft zich in het afge lopen jaar in het bijzonder geplaatst gezien tegenover problemen met betrekking tot de gerstvoorziening. Teneinde bevoorrading en kwaliteit te waarborgen is in het kader van de branche-organisatie en in samenwerking met mouterijen en gersttelers een nieuw systeem van grondstoffenvoorziening door middel van zogenaamde teeltcontracten ontworpen en ingevoerd. Centrale Engineering Het zwaartepunt van de activiteiten van de groep Centrale Engineering, nieuwbouw en uitbreiding van brouwerijen, lag dit jaar op het project Zoeterwoude. INTERNATIONALE DIVISIE Naast onze export groeit ook de produktie van onze bieren buiten Nederland voort durend. Voor het eerst vermelden wij in ons verslag hieronder de hoeveelheden, welke in het afgelopen boekjaar in het buitenland onder de merken Heineken en Amstel op de markt werden gebracht. 13

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 23