groei. Het gebruik per hoofd der bevolking is gestegen van 53 liter in 1969/1970 naar 58 liter in 1970/1971. In samenwerking met Heineken Technologisch Centrum en T.N.O. heeft Vrumona een nieuwe literfles met een nieuw sluitsysteem ontwikkeld. De invoering van deze nieuwe fles, die voldoet aan onze zeer hoge eisen voor veiligheid en gemak van de consument, had vervanging van het gehele literflessen-bestand tot gevolg. Een en ander heeft tijdelijk een ongunstige invloed op de verkoop en daardoor op de resul taten gehad. In de laatste vier maanden van het boekjaar bewoog het marktaandeel van de literflessen zich echter weer in stijgende lijn. Wij verwachten dat deze tendens zich zal voortzetten. In de Horecasector kon Vrumona ook dit jaar haar reeds belangrijke marktaandeel opnieuw vergroten. De verdere groei van de frisdrankenmarkt in de komende jaren zal sterk afhankelijk zijn van de ontwikkeling en de introductie van nieuwe smaken en produkten. Vrumona is daartoe op adequate wijze uitgerust. Gedistilleerd In het afgelopen jaar is een aantal belangrijke stappen gezet ter uitbreiding en voor lopige consolidatie van onze belangen in de Nederlandse gedistilleerdmarkt. Zo bereikten wij overeenstemming met Bokma N.V. te Leeuwarden over de op name van deze gerenommeerde distilleerderij in ons concern. Voorts verwierven wij in het nieuwe boekjaar het nog niet in ons bezit zijnde ge deelte van het aandelenpakket van Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V. te Schiedam. Wij hebben door deze ontwikkeling niet alleen een belangrijk marktaandeel op de Nederlandse gedistilleerdmarkt verkregen, doch bovendien met de sterke merken Bokma en Coebergh een goede uitgangspositie voor verdere groei in deze markt. Wijnen Ons belang in N.V. Bestuurs-Maatschappij J. A. van Olffen te Hattem hebben wij verder uitgebreid. Voorts verkregen wij door de transactie met Bokma N.V. een belang in de bekende Rotterdamse wijnhandel M. Reuchlin Zn. N.V. Ook Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V. ontwikkelt reeds activiteiten in de Nederlandse wijnmarkt. Distributie In de verslagperiode hebben wij, wanneer dit ter verbetering van de afzet van ons drankenpakket wenselijk was, geparticipeerd in drankengroothandels. Overigens is ons streven erop gericht om deze participaties in de toekomst daar tot stand te brengen waar de onafhankelijke groothandel dit zelf zoekt.

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 22