De omzet van het Italiaanse brouwerijconcern Mobiliare Industriale Cisal- pina S. p. A., Milaan, nam over het afgelopen jaar niet toe. Wij hebben evenwel goede verwachtingen ten aanzien van de resultaten van een in uitvoering zijnde reorganisatie, die onder andere een zekere concentratie van de produktie beoogt. Ondanks verscherpte concurrentie is Athenian Brewery S.A. te Athene er in geslaagd haar omzet verder te vergroten. De resultaten namen meer dan even redig aan de omzet toe. De participatie van onze partner in Mouterij Albert N.V. te Wijnegem, die tot voor kort als joint-venture werd geëxploiteerd, werd onlangs door ons overge nomen. Het bedrijf heeft ook in het afgelopen boekjaar weer tot volle tevreden heid gewerkt. NABIJE OOSTEN De onderhandelingen met de Egyptische autoriteiten ten aanzien van de schade loosstelling voor onze genationaliseerde belangen zijn nog steeds niet afgeslo ten. De gunstige ontwikkeling, die Jordan Brewery Ltd. te Amman ook in de ver slagperiode vertoonde, is onderbroken door de gebeurtenissen in Jordanië in september j.l. - De omzetstijging van Brasserie Malterie Almaza S.A.L. te Beiroet was vol doende om de kostenstijging te compenseren. - De omzet van het door Eastern Brewery Ltd. te Bagdad in licentie geprodu ceerde Amstel Gold verloopt bevredigend. VERRE OOSTEN De P. T. Perusahaan Bir Indonesia, de brouwerij in Surabaja, ontwikkelt zich gunstig. In samenwerking met Fraser Neave Ltd. te Singapore, onze partner in Malayan Breweries Ltd., zijn thans in Indonesië in de limonade-industrie be langen verworven. De verkopen van Malayan Breweries Ltd. ontwikkelen zich bevredigend. Wel neemt de concurrentie in Maleisië toe, maar wij blijven de gang van zaken bij deze groep met vertrouwen tegemoet zien. Ook de met Malayan Breweries Ltd. gelieerde brouwerijen in Australisch Nieuw-Guinea en Nieuw-Zeeland behaalden bevredigende resultaten. WEST AFRIKA - In mei 1970 kon de brouwerij te Aba, behorende tot Nigerian Breweries Ltd. wederom in gebruik worden gesteld. Doordat niet tijdig de benodigde invoer vergunningen werden verstrekt voor de import van machinerieën, is de capaci teit van de drie bedrijven van dit concern onvoldoende geweest om aan de be staande vraag te voldoen.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 25