stijging van de consumptie per hoofd der bevolking. Over de periode i september 1969 tot en met augustus 1970 registreerde het CBS een stijging van de fris- drankenproduktie met ruim 10%. In het bijzonder nam het verbruik van vruchtenlimonades sterk toe. Ook in dit verslagjaar wist Vrumona N.V. haar positie op de frisdrankenmarkt op bevredigende wijze te ontwikkelen en goede resultaten te boeken, onder meer als gevolg van uitbreiding van het assortiment. In een doelbewust streven, onze afnemers van een zo compleet mogelijk dranken assortiment te kunnen voorzien, besloten wij onze activiteiten terzake van gedistil- leerd en wijnen te intensiveren. In dit kader zijn in het afgelopen jaar besprekingen gevoerd met Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V., Koninklijke Neder landse Gist- en Spiritusfabriek N.V. en Zuid-Nederlandse Spiritusfabriek N.V. teneinde na te gaan in hoeverre de wederzijdse wijn- en gedistilleerd belangen kon den worden gebundeld. Wij hebben inmiddels een nauwere samenwerking verwezen lijkt met Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V. Heineken heeft daartoe haar participatie in de Coebergh/Hoppe-combinatie belangrijk vergroot. Als eerste con sequentie van de hierboven geschetste ontwikkeling zijn de werkzaamheden van de tot het concern behorende Broekkamp Wijnimport N.V. te Nijmegen en Wijnko. perij De Boog N.V. te Utrecht ingebracht in de Coebergh-groep, terwijl voorts onze samenwerking met N.V. Handelmaatschappij v/h J. A. van Olffen te Hattem verder is uitgebreid. N.V. Preservenbedrijf te Breda en Poviet Producten N.V. te Amsterdam, beide 100% dochterondernemingen van onze groep, sloten de verslagperiode af met goede resultaten. In beide bedrijven moest worden gewerkt onder moeilijke om standigheden ten gevolge van een tekort aan produktiecapaciteit in sommige afde lingen. Gezien ons besluit om te streven naar verbreding van onze activiteiten in de drankensector, meenden wij dat wij open moesten staan voor belangstelling van derden voor overname van deze bedrijven, wanneer hierdoor aan de toekomstige groei van die ondernemingen betere perspectieven zouden worden geboden dan binnen ons concern mogelijk is. Na het beëindigen van het boekjaar heeft deze gedachte zich gematerialiseerd. technische divisie In het verslagjaar werd in Nederland in onze brouwerijen ruim 5 miljoen hectoliter bier gebrouwen, waarvan 1.184.000 hl (23%) werd geëxporteerd. Door uitbreiding van de legkelder werd de capaciteit van onze brouwerij in 's-Her- togenbosch aanzienlijk vergroot. In de Amstel brouwerij te Amsterdam werden voorzieningen getroffen om de produktie van het Helmondse bedrijf over te nemen. Bij onze vestiging aan de Stadhouderskade in Amsterdam nadert de nieuwbouw van werkplaatsen en laboratorium zijn voltooiing. 10

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 22