VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN AANDEELHOUDERS Hierbij hebben wij de eer U het jaarverslag van het concern met de bijbehorende jaarstukken over het boekjaar 1969/1970 aan te bieden. algemeen Wij willen op deze plaats allereerst stilstaan bij het aftreden van Jhr P. R. Feith als Voorzitter van de Raad van Commissarissen. De heer Feith heeft gedurende vele jaren het concern op verschillende posten gediend, waarvan lange tijd in de top leiding. Nu het ogenblik is aangebroken dat de heer Feith de laatste banden met het concern gaat verbreken wenst de Raad van Bestuur zijn grote waardering uit te spreken voor alles wat hij gedurende 43 jaar voor Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. heeft verricht. Jhr O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, de eerste van de ondertekenaars van dit verslag, zal in de aanstaande algemene vergadering van aandeelhouders aftreden als lid en Voorzitter van de Raad van Bestuur. Ingevolge zijn verzoek is Mr E. J. Egberts per 1 oktober 1970 afgetreden als lid van de Raad van Bestuur. Wij stellen het op prijs uiting te geven aan onze erkentelijkheid jegens deze oud-collega voor de vele en goede diensten, welke hij heeft verricht gedurende zijn 20-jarige loopbaan bij Amstel Brouwerij N.V. en laatstelijk gedurende 2 jaar na de fusie Heineken/Amstel bij Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. In het afgelopen boekjaar werd de integratie Heineken/Amstel vrijwel voltooid. Voorbereidingen werden getroffen om te komen tot een aanpassing van de vennoot schappelijke structuur van het concern aan de nieuwe divisionele organisatie, zoals deze op advies en onder begeleiding van het bureau McKinsey Company, Inc. inmiddels is ingevoerd. Het boekjaar 1969/1970 was voor het Heineken-concern succesvol. De mooie voor zomer heeft hiertoe ongetwijfeld bijgedragen, doch even belangrijk is zeker geweest het efficiënte samenspel van onze medewerkers in de geïntegreerde onderneming. Wij spreken hiervoor gaarne onze grote erkentelijkheid uit. Wij prijzen ons te meer gelukkig met de behaalde resultaten, omdat deze werden bereikt in een economisch klimaat in Nederland, dat reden tot zorgen geeft. De ontwikkelingen in Benelux- en EEG-verband zijn uiteraard voor de toekomst van de Nederlandse brouwindustrie van groot belang. In de loop van het verslagjaar werd besloten de grenscontrole binnen de Benelux per 1 november 1970 op te heffen, hetgeen onder meer inhield, dat per dezelfde datum de bieraccijns in de Benelux ge ünificeerd zou moeten zijn. In aanmerking genomen dat de bieraccijns in Nederland aanzienlijk hoger is dan die in België, was het voor de Nederlandse brouwindustrie een grote teleurstelling, dat de regeringen van de Benelux-landen op het ogenblik van het ter perse gaan van dit verslag er nog niet in geslaagd zijn, deze belemmering voor het vrije goederenverkeer weg te nemen en dat zij de bestaande dispariteit in fiscale druk op het bier laten voortbestaan. 7

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 19