lanceerd. Het break-even point werd evenwel nog niet bereikt. nabije oosten De gesprekken met de Egyptische autoriteiten inzake onze belangen in de brouwerijen te Caïro en Alexandrië hebben ook dit jaar niet tot een resultaat geleid. verre oosten De brouwerij te Surabaja heeft onder moeilijke omstandigheden voorshands een gunstige ontwikkeling te zien gegeven. De Foreign Investment Law, die van toepassing is op de maatschappij, brengt onder meer transfermogelijk heden mede. De gunstige ontwikkeling van de groep Malayan Breweries Ltd., met twee brou werijen in Singapore en één in Kuala Lumpur, heeft zich voortgezet. South Pacific Brewery Ltd., een dochtermaatschappij van Malayan Breweries Ltd., met brouwerijen in Port Moresby en Lae in Australisch Nieuw-Guinea, heeft goede resultaten geboekt. Om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen is de brouwerij te Lae uitgebreid. De goede resultaten van de eveneens met Malayan Breweries Ltd. verbonden Leopard Brewery Ltd. te Hastings, Nieuw-Ze eland, mogen gezien worden als de vrucht van de samenwerking, welke twee jaar geleden met New Zealand Breweries Ltd. tot stand kwam. west-afrika De situatie in Nigeria geeft ons veel zorg. De brouwerijen van Nigerian Breweries Ltd. te Lagos en Kaduna zijn volledig in bedrijf. Over de situa tie inzake de brouwerij te Aba verkeren wij in het ongewisse. De brouwerij van Kumasi Brewery Ltd. in Ghana heeft wederom bevredigend ge werkt. De capaciteit werd aanzienlijk uitgebreid. De overheidsmaatregelen hebben ongetwijfeld een stabiliserende invloed op de economie van het land. Sierra Leone Brewery Ltd. te Freetown kan op een goed jaar terugzien. Begin 1968 heeft deze brouwerij in licentie gebrouwen Guinness Stout op de markt gebracht. centraal-afrika De omzetten van Brasseries du Logone S.A. te Moundou, Tchad, zijn in het afgelopen jaar ondanks de langzame economische groei van het land sterk toegenomen. De zeven brouwerijen van Interbra S.A. te Brussel, waarvan vier in Kongo-Kins hasa en de overige drie respectievelijk in Burundi, Rwanda en Kongo-Brazzaville zijn gevestigd, hebben zich gunstig ontwikkeld. Besloten is de brouwerij in Kins hasa uit te breiden. De brouwerij te Bukavu heeft de produktie in het eerste half jaar van 1968 hervat na herstel van de materiële schade tengevolge van de ongeregeld heden van vorig jaar. De brouwerij te Angola, waarin Interbra een deelneming be zit, blijft zich gunstig ontwikkelen. Verdere capaciteitsuitbreidingen worden ten uitvoer gebracht. 13

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 15