VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN AANDEELHOUDERS Hierbij hebben wij de eer U het jaarverslag van het concern met bijbehorende jaarstukken over het boekjaar 1967/1968 aan te bieden. algemeen Het belangrijkste feit gedurende het afgelopen boekjaar is ongetwijfeld geweest de overeenstemming met de raad van bestuur van Amstel Brouwerij N.V. inzake het samengaan van beide ondernemingen. Het naar aanleiding hiervan uitgebrachte bod op de aandelen, de niet royeerbare certificaten van aandelen en converteerbare obligaties Amstel Brouwerij N.V., werd door de houders van deze stukken vrijwel unaniem geaccepteerd. Zoals bekend zijn alle commissarissen van Amstel Brouwerij N.V. toegetreden tot de raad van commissarissen van onze onderneming, terwijl twee leden van de vroegere raad van bestuur van Amstel, Mr E. J. Egberts en Ir R. van Marwijk Kooy, de gelederen van de raad van bestuur van Heineken zijn komen versterken. De nieuwe brouwerij combinatie kan niet alleen tot de eersten binnen de E.E.G. worden gerekend, maar mag ook daarbuiten als een van de belangrijkste worden beschouwd. De concurrentiepositie van beide ondernemingen in nationaal en internationaal verband is aanzienlijk sterker geworden. De groep heeft een aandeel van circa 55% op de Nederlandse biermarkt en heeft de grootste bier export ter wereld. Voorts wordt gewezen op beider industriële belangen in het buitenland. De nieuwe constellatie houdt tevens in dat uitwisseling kan plaatsvinden van de omvangrijke kennis en ervaring, welke beide bedrijven op brouwerij gebied bezitten, terwijl deze transactie mogelijkheden met zich mede zal brengen tot kostenbespa ringen op vele gebieden, ook al zal Amstel Brouwerij N.V. als zelfstandige eenheid naast de bestaande Heineken-werkmaatschappijen haar activiteiten blijven voort zetten. Vermeld dient tevens te worden dat Amstel Brouwerij N.V. alle aandelen bezit van N.V. Preservenbedrijf te Breda en Poviet Producten N.V. te Amsterdam, onder nemingen die zich respectievelijk bewegen op het terrein van de bereiding van in hoofdzaak gedroogde levensmiddelen en de fabricage van pharmaceutische pro- dukten. In verband met het voorgaande werden door de op 27 september 1968 gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. onder meer de navolgende besluiten genomen, zulks per 1 oktober 1968: uitgifte van bonusaandelen ten bedrage van 17.500.000,nominaal in de verhouding één op vier, dividendgerechtigd met ingang van het boekjaar 1968/1969; uitkering van een bedrag van 6,25 per 100,nominaal aan 'oude' aandelen als belastingdividend

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 11