De brouwerij te Kumasi in Ghana heeft op volle capaciteit gewerkt. Hoewel de deviezenpositie van Ghana nog steeds zeer moeilijk is, heeft Kumasi Brewery Ltd. voldoende buitenlandse betaalmiddelen kunnen verkrijgen om haar capaciteit uit te breiden. centraal-afrika Door de capaciteitsuitbreiding van de Brasseries du Logone S.A. te Moundou, Tchad, welke onlangs is gereed gekomen, zal de brouwerij aan de steeds toenemende vraag naar haar produkt kunnen blijven voldoen. De acht brouwerijen, behorende tot de Interbra-groep, handhaafden hun omzetten. Vier van de brouwerijen zijn gevestigd in Kongo-Kinshasa, de vier overige in respectievelijk Burundi, Rwanda, Kongo-Brazzaville en Angola. De onlusten, welke gedurende de laatste maanden van het verslagjaar in Kongo plaatsvonden, hebben een nadelige invloed gehad op de gang van zaken bij enkele brouwerijen van deze groep. zuid-afrika Whitbread South Africa (Pty) Ltd., waarin Heineken een minder heidsbelang bezit, heeft, ondanks een door accijnsverhogingen teruglopend landelijk bierverbruik, een stijgende bieromzet behaald. caraxbisch gebied Brasserie Lorraine S.A., welke een brouwerij in Fort de France op Martinique exploiteert, kan terugzien op een bevredigende gang van zaken gedurende het afgelopen jaar. resultaten Uit de op pagina 18 gepubliceerde geconsolideerde winst- en verliesrekening over 1966/1967 blijkt een netto-concernwinst van 20.750.000, Van deze winst is in de dochtermaatschappijen aan de Algemene reserve' een bedrag toegevoegd van 11.000.000, terwijl van de winst in de dochtermaatschappijen onverdeeld is gebleven 52.000, 11.052.000, Voor Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. bedraagt het winstsaldo 9.698.000, Dit winstsaldo is gespecificeerd in de winst- en verliesrekening van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. op pagina 32. Uit deze winst over 1966/1967 wordt een dividend bij Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. voorgesteld van 14%. 14

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 16