belangen buitenland Nadat een aantal andere landen hierin reeds was voorgegaan, is thans ook in Neder land een wettelijk garantiestelsel voor investeringen in minderontwikkelde landen in voorbereiding. Gelijk bekend wordt met dit garantiestelsel beoogd toekomstige investeringen van Nederlandse bedrijven in de ontwikkelingslanden tegen politieke risico's te verzekeren. Wij hopen dat de wet binnenkort in werking zal treden. europa De zeven brouwerijen van het Italiaanse brouwerij concern Mobiliare Industriale Cisalpina S.p.A. behaalden alle een hogere omzet. In Spanje is de brouwerij te Burgos gereed gekomen. Compania Hispano-Holandesa de Cervezas S.A. is begin juni 1967 met de verkoop van het bier onder het merk Gulder aangevangen. Het produkt is goed ontvangen. De Mouterij Albert N.V. te Wijnegem, België, met een capaciteit van 20.000 ton mout per jaar, heeft een succesvol jaar achter zich. nabije-oosTEN Een overeenkomst met de Egyptische autoriteiten inzake on ze belangen in de brouwerijen te Cairo en Alexandrië is nog niet bereikt. verre-oosten Het verheugt ons dat de Indonesische regering in mei 1967 Heineken's Indonesische Bierbrouwerij Maatschappij N.V., gevestigd te Surabaja, heeft vrijgegeven. Veel zal dienen te geschieden om het bedrijf weer op een gezonde basis te schoeien. Politieke stabiliteit is ook hier een voorwaarde voor een gezonde economische ontwikkeling. Malayan Breweries Ltd. heeft goede resultaten mogen boeken. De omzetten van de tot deze groep behorende brouwerijen in Singapore, alsmede de brouwerij te Kuala Lumpur, konden worden verhoogd. De eveneens tot deze groep behorende South Pacific Brewery Ltd., met brouwerijen te Port Moresby en Lae in Australisch Nieuw-Guinea, heeft haar omzet belangrijk vergroot. Gedurende het afgelopen jaar heeft Leopard Brewery Ltd. te Hastings, Nieuw- Zeeland, zich toegelegd op het tot ontwikkeling brengen van de samenwerking met New Zealand Breweries Ltd., als consequentie van de participatie welke, zoals wij in ons vorige jaarverslag vermeldden, laatstgenoemde brouwerij in Leopard Brewery Ltd. heeft verworven. west-afrika De omzet van de drie brouwerijen van Nigerian Breweries Ltd. nam opnieuw toe. Als gevolg van ongeregeldheden in Nigeria heeft de brouwerij in Aba inmiddels door gebrek aan grondstoffen de produktie moeten staken. Sierra Leone Brewery Ltd., te Freetown, kon haar marktpositie verder versterken. Als gevolg van een overeenkomst, gesloten met Guinness Overseas Ltd., zal Sierra Leone Brewery begin 1968 in licentie gebrouwen Guinness stout op de markt brengen. O

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 15