VERSLAG VAN DE RAAD VAN BESTUUR AAN AANDEELHOUDERS Hierbij hebben wij de eer U het jaarverslag van het concern met bijbehorende jaar stukken over het boekjaar 1966/1967 aan te bieden. algemeen De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V., gehouden op 20 januari 1967, benoemde de heer R. M. L. Hinzelin tot commissaris der vennootschap. Aan de heer J. E. de Rijke is eind december 1967 op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit de functies, die hij bij de onderneming bekleedde. Het verheugt ons dat hij als adviseur zijn kennis en ervaring voorlopig nog ter beschikking zal blijven stellen. De heer J. W. Beyen is met ingang van 1 januari 1968 benoemd tot directeur van Heineken Internationaal N.V. en Drs J. A. Klomp en Ir H. R. S. Tijssens met in gang van dezelfde datum tot directeur van Heineken Technisch Beheer N.V. Op 3 maart 1967 overleed de heer P. A. Bakker, onderdirecteur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Bijna 25 jaar is hij in de commerciële sector van de onderneming werkzaam geweest. Zijn heengaan betekent een groot verlies. In een bijzondere bijeenkomst der Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen vond op 24 juni 1967 in de zetel van de Akademie, het Trippenhuis te Amsterdam, de tweede uitreiking plaats van de Dr H. P. I leineken-prijs. De laureaat was Professor Dr J. L. A. Brachet, hoogleraar aan de Vrije Universiteit van Brussel. Zoals reeds eerder werd bekend ge maakt is deze prijs, die in 1964 voor de eerste maal werd uitgereikt aan Professor Dr E. Chargaff van de Columbia University te New York, sindsdien verhoogd van 35.000,tot 100.000, In het afgelopen boekjaar zijn goede resultaten behaald. Het fraaie zomerweer in juli en augustus is daarbij ongetwijfeld van invloed geweest. Evenals vorige jaren heeft de opbrengst van onze activiteiten in het buitenland tot de behaalde bedrijfs- uitkomsten bijgedragen. De netto concernwinst over het boekjaar 1966/1967 bedraagt 20,7 miljoen gulden. Zoals in ons vorige jaarverslag vermeld, waren de resultaten over het boekjaar 1965/1966 beïnvloed door belangrijke incidentele baten. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 20 januari 1967 is toegelicht dat dit een bedrag van ca. 5 miljoen gulden betrof. Wanneer dit bedrag in mindering wordt gebracht op het jaarresultaat 1965/1966, zien wij een doorgaande stijgende lijn in onze winst van ca. 17,7 miljoen naar 20,7 miljoen gulden. De totale omzet Heineken bier, geproduceerd in de brouwerijen in Amsterdam,

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 11