verre-oosten Wij spreken de hoop uit dat het uiteenvallen in augustus 1965 van de Maleisische Federatie geen ongunstige invloed zal uitoefenen op de verdere ontwikkeling van de brouwerijen van Malayan Breweries Ltd. De omzetten van de twee brouwerijen te Singapore en die van de brouwerij te Kuala Lumpur zijn het afgelopen jaar goed geweest. Dit geldt tevens voor de dochtermaatschappij van Malayan Breweries Ltd., South Pacific Brewery Ltd. te Port Moresby, Australisch Nieuw-Guinea. In het afgelopen boekjaar verwierf South Pacific Brewery Ltd. de meerderheid der aandelen van de te Lae gevestigde New Guinea Brewery Ltd. De Leopard Brewery Ltd. te Hastings, Nieuw-Zeeland, eveneens een dochtermaat schappij van Malayan Breweries Ltd., wist een hogere omzet te behalen. west-Afrika Ondanks toenemende locale concurrentie wist Nigerian Breweries Ltd., die drie brouwerijen in Nigeria exploiteert, haar positie verder te versterken. De tot het concern behorende brouwerij te Freetown, de Sierra Leone Brewery Ltd., heeft haar plaats op de locale markt verder geconsolideerd. De Kumasi Brewery Ltd., te Kumasi, Ghana werkt thans wederom op topcapaciteit. Door gebrek aan deviezen voor de aanschaf van grondstoffen moest de productie gedurende enige maanden worden beperkt. De brouwerijen in West-Afrika zijn alle joint-ventures van Heineken, United Africa Company Ltd. en andere kleinere aandeelhouders. centraal-afrika De Brasseries du Logone S.A., Moundou, welke eveneens in samenwerking met de U.A.C. wordt geëxploiteerd, is met de productie begonnen. Het bier is op de locale markt goed ontvangen. Reeds thans worden maatregelen getroffen de productiecapaciteit te vergroten. De omzetten van de zeven brouwerijen, welke tot de groep 'Interbra' behoren, geven een hoger totaal cijfer dan verleden jaar. De productie te Stanleyville in Congo-Léopoldville, welke enige tijd geheel stil heeft gelegen, is wederom op gang gebracht. Ook bij de brouwerij te Luanda, Angola, waarin 'Interbra' deelneemt middels de in Lissabon gevestigde Nova Empresa de Cervejas de Angola nocal S.A.R.L., blijft de omzet stijgen. De capaciteit van deze brouwerij wordt aanzienlijk uitgebreid. zuiD-afrika De bouw van de brouwerij te Johannesburg, waarvan wij in ons vorig jaarverslag melding maakten, vordert overeenkomstig schema. caraïbisch gebied De omzet van de Brasserie Lorraine S.A., Fort de France, Martinique was het laatste jaar opnieuw hoger. In dit verslag willen wij tenslotte niet onvermeld laten dat gedurende het afgelopen jaar wederom veel activiteit werd betoond op het gebied van de research. In het

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 20