algemeen De resultaten, behaald in het afgelopen boekjaar, zijn wederom gunstig. Evenals in vorige jaren hebben onze activiteiten in het buitenland daar in belangrijke mate toe bijgedragen. De omzetten in het binnenland waren niettegenstaande de bijzonder slechte weersomstandigheden hoger dan die van 1963/1964. De exportomzet was eveneens hoger dan in het voorafgaande jaar. De stijging van de export overtrof procentueel de stijging van de omzet in het binnenland. Vermeldenswaard is, dat kort vóór het einde van het boekjaar de verkopen van binnenland en export tezamen een jaaromzet van 2.000.000 hl overschreden en dat de brouwerij Den Bosch de mijlpaal van een jaaromzet van 1.000.000 hl bereikte. De hogere winst, welke werd behaald, is de resultante van de positieve factoren omzetstijging in binnenland en export alsmede verbetering van de efficiency en de negatieve factor kostenstijging, met als belangrijkste aspect de steeds voortgaande stijging van de salarissen en lonen. Bij het ter perse gaan van dit verslag is nog niet bekend of de verhoging van de accijns op bier, waartoe de regering haar voornemen in september j.l. bekend maakte, door het Parlement zal worden aanvaard. De verwachting is, zoals een ieder weet, dat deze accijnsverhoging inderdaad binnenkort een feit zal worden. Wij zullen hier volstaan met op te merken dat wij het betreuren, dat ondanks de voorgenomen harmonisatie der belastingwetgeving in het kader van de E.E.G. en niettegenstaande de ondertekening door Nederland van het verdrag betreffende de Benelux, in plaats van de verlaging van de accijns op bier, die daarvan het gevolg had moeten zijn, voorgesteld is deze accijns te verhogen. Het is onvermijdelijk dat deze verhoging aan de consument zal worden doorberekend. productie De werkzaamheden betreffende de uitbreiding van de capaciteit van de brouwerij te Amsterdam, speciaal in het brouwhuis en de lager- en gistkelders, vinden gestadig voortgang en zullen begin 1966 zijn voltooid. Ten aanzien van de brouwerij te Rotterdam hebben wij besloten, op soortgelijke wijze als wij dit in Amsterdam hebben gedaan, deze brouwerij in een tijdvak van ongeveer 10 jaar vrijwel geheel te vernieuwen en uit te breiden. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft zijn medewerking toegezegd. Op het terrein van de brouwerij te 's-Hertogenbosch is met de grondwerkzaamheden begonnen, welke noodzakelijk zijn voor de capaciteitsuitbreiding die begin 1968 zal moeten zijn voltooid. Hierbij wordt reeds rekening gehouden met een direct daarop volgende verdere uitbouw, waartoe de omzetverwachting aanleiding geeft. Nederlandse markt Onze omzet in het binnenland vertoonde een stijging van bijna 6%. Het is ver heugend daarbij te kunnen constateren dat tevens ons marktaandeel in het afgelopen jaar wederom toenam. Tot deze gunstige ontwikkeling droegen zowel de horeca- als de huisverbruik- sector bij. D

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 17